Anna Maria Jopek i Branford Marsalis na Trójkowej scenie!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Anna Maria Jopek i Branford Marsalis na Trójkowej scenie!
Anna Maria Jopek i Branford Marsalis w studiu TrójkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Anna Maria Jopek i Branford Marsalis zaprezentowali przy "Myśliwieckiej 3/5/7" utwory z ich ostatniej, wspólnej, podwójnej płyty "Ulotne".

Posłuchaj

Wspólny koncert Anny Marii Jopek i Branforda Marsalisa (Koncert/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Retransmisja koncertu zarejestrowanego w studiu im. Agnieszki Osieckiej odbyła się w sobotę 8 grudnia w audycji "Lista osobista"

13 listopada Anna Maria Jopek i Branford Marsalis spotkali się z publicznością w studiu radiowej Trójki. Podczas koncertu Anna Maria Jopek i Branford Marsalis w towarzystwie Krzysztofa Herdzina, Roberta Kubiszyna, Piotra Nazaruka i Pawła Dobrowolskiego wykonali wybrane utwory z albumu "Ulotne". 

Muzyka na albumie zawarta i stworzona przez znakomitą wokalistkę oraz wybitnego saksofonistę jazzowego i kompozytora wymyka się stylistycznej klasyfikacji, szeroko interpretuje motywy słowiańskie w skalach, poetyce i nastroju. Wśród utworów takich, jak: "W polu lipeńka", "To i hola" czy "W kadzidlańskim boru" znajdziemy osobiste tematy Jopek mocno inspirowane ludowymi wątkami albo wręcz z nich. Wątek "Pożegnania z Marią", który muzycy grywali na wspólnych koncertach i nagrali dwa lata temu, wydany dziś, na płycie "Ulotne" pojawia się ze specjalną dedykacją w hołdzie Tomaszowi Stańce.

Podczas tego wieczoru Anna Maria Jopek i Branford Marsalis również odebrali z rąk Piotra Metza Złotą Płytę za album "Ulotne".

(mat. promocyjne)

Polecane