Czy tegoroczne święta będą bogatsze?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy tegoroczne święta będą bogatsze?
Zdjęcie ilustracyjne Foto: pixabay

Ukazały się międzynarodowe badania Deloitte – "Zakupy świąteczne". Polacy deklarują, że na prezenty przeznaczą więcej niż na żywność.

Posłuchaj

Czy tegoroczne święta będą bogatsze? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W sumie polska rodzina przeznaczy na tegoroczne święta 1170 złotych. To o 6 procent więcej niż wydała rok wcześniej.

– Ta suma nie jest imponująca, natomiast musimy patrzeć też na to, że są to badania ogólnopolskie. Patrząc z perspektywy dużych miast, w których te wydatki są większe, to ta kwota może się wydawać nieduża. Główna część tych wydatków to są prezenty. Wydamy na to znacznie mniej niż przeciętna europejska rodzina – mówi Jan Kisielewski, dyrektor w dziale Strategii Marki i Badań Konsumenckich Deloitte.

– Święta są coraz droższe i faktycznie duża część zakupów to jest przygotowanie samych uroczystości. Tradycyjnie w Polsce powiedzenie "postaw się, a zastaw się" cały czas funkcjonuje. Bardzo często jest też tak, że spora część żywności się po prostu marnuje – zaznacza dr. Artur Bartoszewicz, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jan Kisielewski (dyrektor w dziale Strategii Marki i Badań Konsumenckich Deloitte), dr. Artur Bartoszewicz (ekonomista, Szkoła Główna Handlowa), Piotr Waś (Ingenico Polska), o. Ksawery Knotz (dominikanin), Artur Adamczyk (psycholog)
Data emisji: 4.12.2018
Godzina emisji: 12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

 

 

Polecane