Ruszają "Święta bez granic 2018"!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ruszają "Święta bez granic 2018"!
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Ramona Heim/Shutterstoc

Przed nami kolejna edycja Trójkowej akcji charytatywnej pt. "Święta bez granic". O tegorocznej zbiórce pieniędzy, jak również o tej sprzed roku, mówiła na naszej antenie Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Posłuchaj

Zaczynamy "Święta bez granic 2018"! (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Rok temu radiowa Trójka zbierała pieniądze dla dzieci z Aleppo. Dzięki licytacjom na antenie, wpłatom słuchaczy, wiadomościom SMS oraz sprzedaży płyty "Święta bez Granic 2017" udało się zebrać rekordową sumę – dokładnie 1 mln 229 tys. 188 zł i 20 gr. Kwota ta trafiła do dzieci z Syrii. Hasło przewodnie akcji brzmiało: "Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły".

– Zebraliśmy ponad pół miliona złotych dzięki sms-om słuchaczy. Warto pamiętać, że nawet jeden sms się liczy, bo jeśli zbierzemy je wszystkie, to wówczas pojawia się tak duża suma – mówi Izabela Stawicka. 

Podczas tegorocznej edycji "Święta bez granic" pomagamy dzieciom z Mariupola, miasta leżącego na wschodzie Ukrainy, tuż przy linii frontu wojny z siłami prorosyjskimi.

– Te dzieci bardzo dużo przeżyły. Bardzo chcemy im pomóc. Tak jak w przypadku dzieci z Aleppo, chcemy przywrócić uśmiech na ich twarzach. To jest możliwe dzięki pomocy słuchaczy – podkreśla koordynatorka akcji. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytył audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzi:
 Kuba Strzyczkowski 
Gość: Izabela Stawicka (Fundacja Świętego Mikołaja)
Data emisji: 23.11.2018
Godzina emisji: 16.23

kw/mk

Polecane