Nowelizacja ustawy o SN zamknie dyskusję nt. praworządności?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nowelizacja ustawy o SN zamknie dyskusję nt. praworządności?
Zbigniew Ziobro przemawia w Sejmie podczas debaty nad nowelizacją ustawy o SNFoto: PAP/Piotr Nowak

– Mamy nadzieję, że nowelizacja ustawy o SN wreszcie zamknie dyskusję dotyczącą praworządności w Polsce – mówił w "Pulsie Trójki" Waldemar Buda, poseł PiS. Innego zdania był jednak Arkadiusz Myrcha z PO, który stwierdził, że wspomniana nowelizacja "niczego nie zmienia".

Posłuchaj

Waldemar Buda i Arkadiusz Myrcha o nowelizacji ustawy dotyczącej SN (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Sejm uchwalił w środę nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, przewidującą umożliwienie sędziom Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrotu do pełnienia urzędu.

Do tej sprawy odnieśli się w "Pulsie Trójki" Waldemar Buda, poseł Prawa i Sprawiedliwości, oraz Arkadiusz Myrcha z Platformy Obywatelskiej. - Tak naprawdę w wyniku uchwalenia tej ustawy nie wszystkie postępowania, które zostały wszczęte przez unijne organy, będą umorzone – ocenił Myrcha. Według polityka ta ustawa "niczego nie zmienia". 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Innego zdania był Waldemar Buda. – W pełni wykonujemy orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Uważamy, że trzeba szanować zobowiązania, które wynikają z bycia w Unii Europejskiej. Mamy nadzieję, że to wreszcie zamknie dyskusję dotyczącą praworządności w Polsce – podsumował poseł PiS. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Waldemar Buda (poseł PiS), Arkadiusz Myrcha (poseł PO)
Data emisji: 21.11.2018
Godzina emisji: 17.45

kad/mk

Polecane