Marcin Świetlicki - "Muzyka środka"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Marcin Świetlicki - "Muzyka środka"

Kiedy wczesnym latem kończyliśmy lekturę powieści Marcina Świetlickiego pt. "Dwanaście", rozstawaliśmy się "radiowym" "do usłyszenia", wiedząc, że gotowy jest kolejny tomik wierszy autora "Nieczynnego".

I stało się. Kilka tygodni temu tomik ten opublikowało Wydawnictwo państwa Krystyny i Ryszarda Krynickich a5. Jesteśmy patronami tego niewielkiego, ale nasyconego zbiorku i prezentujemy go w Trójce wieczorami czyli w Magazynie Bardzo Kulturalnym przed 22.30. Zaproponowaliśmy poecie przeczytanie wierszy wszystkich zawartych w nim, zachęceni faktem, że przecież parę miesięcy wcześniej pani Wisława Szymborska zgodziła się przeczytać dla nas cały swój najnowszy tomik i "eksperyment" ów powiódł się. Jeżeli eksperymentować, to konsekwentnie. Umówiłam się więc pod koniec października z Marcinem Świetlickim na krakowskim Rynku, usiedliśmy w jednym z kawiarnianych ogródków i zaryzykowaliśmy. Rynek żył swoim życiem, ciesząc się ostatnimi ciepłymi popołudniami w 2006 roku, a poeta czytał i opowiadał pomiędzy. Jaki jest tego efekt, proszę, sprawdzić.

Od 6 listopada - 16 wieczorów z wierszami MARCINA ŚWIETLICKIEGO z tomu pt. "MUZYKA ŚRODKA", z muzyką grupy Łoskot i Świetlików (od czasu do czasu)

Zapraszamy.

Baszka Marcinik, Sylwia Domańska i Arek Ekiert.

Polecane