Anna Kołodziejska: chciałam pracować z ludźmi, nie z komputerem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Anna Kołodziejska: chciałam pracować z ludźmi, nie z komputerem
Szpital w NepaluFoto: think4photop/Shutterstock.com

– Przypomniałam sobie o marzeniu z dzieciństwa w momencie, gdy byłam sfustrowana pracą lekarza. Chciałam realizować się w tym, co kocham i pomagać ludziom – mówi lekarka.

Posłuchaj

Rozmowa z lekarką Anna Kołodziejską (Godzina prawdy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jak sama przekonuje, w Polsce zdobywanie doświadczenia w pracy chirurga pozostawia wiele do życzenia. – Po studiach myślałam, że coś się zmieni i kontakt z pacjentem będzie lepszy. Okazało się, że przede mną 6 lat rezydentury, podczas której będę nosić za kimś dokumenty. W naszym kraju pacjenci rzadko są wdzięczni za okazaną im pomoc, a starsi lekarze niekoniecznie chcą uczyć zawodu – mówi gość audycji.

Jak przekonuje, punktem zwrotnym w jej zawodowej karierze był wyjazd do Nepalu. – Widziałam, że tam każda para rąk do pracy się przyda i byłam pewna, że tamtejsi lekarze będą zadowoleni z mojego przyjazdu. Miałam wątpliwości na ile jestem kompetentna, by leczyć, ale z drugiej strony była świadomość, że w trakcie studiów robiłam wszystko, żeby mieć jak najwięcej dyżurów i praktyki lekarskiej – wspomina.

Anna Kołodziejska znana jest również z zamiłowania do podróży i sztuk walki. Jak wyglądały początki pracy lekarki w Katmandu i co spowodowało, że o mały włos nie zrezygnowała z zawodu lekarza? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Anna Kołodziejska (chirurg)

Data emisji: 9.11.2018
Godzina emisji: 12.08

kb

Polecane