Tytus, Romek i A'Tomek świętują 100 lat Niepodległej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Tytus, Romek i A'Tomek świętują 100 lat Niepodległej
Papcio ChmielFoto: Paweł Supernak/PAP

– W najbliższą niedzielę Romek i A'Tomek ubiorą się odświętnie, a Papcio Chmiel urządzi w swojej pracowni bal z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, bo jak sam mówi: "Jeszcze Polska nie zgineła, póki Papcio maluje" – dodaje Mateusz Matyszkowicz.  

Posłuchaj

Przygody bohaterów komiksu Papcia Chmiela na stulecie odzyskania niepodległości (Czarnoksiążnik/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Album "Tytus, Romek i A'Tomek obchodzą stulecie odzyskania Niepodległości Polski z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani" to powrót do legendarnych postaci, wykreowanych przez Henryka Jerzego Chmielewskiego. – Papcio Chmiel pokazuje nam kolejne etapy uczłowieczenia Tytusa. Dzieje się to głównie poprzez historię, począwszy od hymnu polskiego. W najnowszym tomie możemy prześledzić historię bohatera od 1806 roku do 1918 – mówi autor audycji.

Okazuje się, że poza historycznymi wątkami, takimi jak próba germanizacji Tytusa czy udział w powstaniach, w książce znajdziemy także humorystyczne opisy. – Papcio nie byłby Papciem, gdyby nie był śmieszny, chociaż sam przyznaje, że ciężko pracuje i dużo czyta zanim coś napisze – przekonuje Mateusz Matyszkiewicz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 9.11.2018
Godzina emisji: 7.47

kb/kw

Polecane