"Start NaGranie". Przed nami 6. odcinek konkursu!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Start NaGranie". Przed nami 6. odcinek konkursu!
Start NaGranie Foto: Polskie Radio

W kolejnym, szóstym odcinku konkursu "Start NaGranie" zaprezentują się: sawicka, Iggy Not Pop, IGNU,The Cassino, Jutuber.

>>> Więcej o konkursie – startnagranie.polskieradio.pl <<<

***

Szóstego odcinka eliminacji można będzie posłuchać w radiowej Trójce, a oglądać – w wersji wideo – na portalu PolskieRadio.pl w piątek 9 listopada od godz. 22.05. Tym razem usłyszymy i zobaczymy: 

sawicka – jesteśmy na zupełnym starcie. Pracujemy nad premierowym materiałem od ponad roku. Marta Gzowska-Sawicka – wokalistka i autorka tekstów jest na co dzień aktorką Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Artur Kudłacik jest absolwentem Wydziału Jazzu w Katowicach, doświadczonym gitarzystą basowym i kompozytorem muzyki do większości utworów grupy. Mateusz Głuszak – gitarzysta, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach, muzyk sesyjny.

Iggy Not Pop – rocznik 92' jak "Check Your Head". Rapuję, pisze teksty, podśpiewuję – wiadomo. Pochodzę z Katowic, mieszkam w Krakowie. Jaram się Wu-Tang Clanem, Frankiem Zappą i Johnem Frusciante. Uwielbiam pingwiny, słodycze (oprócz marcepanu) i dobre piwo.

IGNU – Ignu to postać stworzona przez amerykańskiego poetę Alena Ginsberga. To święty i szaleniec. Budda i menel. Codziennie śpi w innym łóżku. Poszukuje oświecenia i zbawienia. Każdy Ignu rozpozna drugiego Ignu. Jan rozpoznał Cyryla, David – Lubosza. Rozpoznali się od razu gdzieś na warszawskiej Pradze. Grają razem od 2015 roku. Zespół ma za sobą intensywny czas koncertowy. Występował między innymi na Red Smoke Festival w Pleszewie. Towarzyszył też izraelskiej gwieździe Ouzo Bazooka na gdyńskim koncercie. Rozgrzewał również warszawską publikę przed amerykanami z The Myrrors i Triptides. Ma za sobą trasę koncertową z finami z Death Hawks i grekami z Naxatras.

The Cassino – zespół powstał w 2013 roku w Braniewie z inicjatywy Piotra Dawidka i Huberta Wiśniewskiego. Projekt dwuosobowy (perkusja, gitara/wokal), potem rozwinięty o basistę zaczął nabierać tempa po występie w 11. edycji programu Must Be The Music. "Facet na wokalu wspaniały" – mówił o Hubercie Adam Sztaba. Od początku grając własną muzykę, eksperymentując z rockiem, bluesem i indie zyskali uznanie na wielu polskich festiwalach. Zwycięzcy m.in. "Rockowania 2016" w Mławie i "Miasto rocka 2016" w Babimoście, w których jury przewodzili Paweł Sztompke, czy Przemysław "Jah Jah" Frankowski. Debiutancka EP zespołu "The Cassino" została wydana w 2017 roku. Akutalnie zespół pracuje nad kolejnym wydawnictwem wraz z nowym basistą - Michałem Badeckim.

Jutuber – Piotr Krakowski obserwuje i pisze piosenki. Miesza w nich tłusty blues z funkiem i elektroniką. Brał udział w wielu projektach, ale teraz przyszedł czas na solowe dokonania.

***

Zwycięzca szóstego odcinka zaprezentuje się w poniedziałek 12 listopada w audycji "Trójka Żąda debiutów" (godz. 13.30).

***

"Start NaGranie" to pionierski na polskim rynku, konkurs z przesłuchaniami na żywo. Nagrodą w programie jest kontrakt, sesja nagraniowa i wydanie płyty przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

Chcemy trafiać do garaży, piwnic oraz prowincjonalnych domów kultury i tam znaleźć młodych, ambitnych artystów z pasją – mówi o konkursie Wiktor Świetlik, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia. W trakcie pierwszego odcinka programu słuchacze i widzowie będą mogli sprawdzić talent piątki wykonawców, wyłonionych przez jury, w trakcie przesłuchań nadesłanych piosenek. I tak będzie w trakcie całych eliminacji, czyli aż do siódmej audycji "Start NaGranie". Później 35 uczestników będzie walczyć o udział w finale udowadniając nie tylko swój muzyczny talent, ale także zdolności marketingowe i promocyjne.

Na każdy z utworów zaprezentowanych na antenie Trójki i udostępnionych na stronie konkursu (startnagranie.polskieradio.pl) publiczność będzie oddawała głosy kupując je w formacie interaktywnego wideo opublikowanego – za pomocą platformy Tagmax – w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych organizatorów i uczestników. Do finału konkursu dostanie się 3 wykonawców, którzy zbiorą najwięcej pieniędzy ze sprzedaży swoich piosenek.

>>> Więcej o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin: startnagranie.polskieradio.pl <<<

Gospodarzem piątkowych audycji jest dziennikarz Trójki Tomasz Żąda, a zwycięzcy przesłuchań zostaną zaproszeni do poniedziałkowego wydania jego cyklu "Trójka Żąda debiutów".

W jury konkursu znaleźli się: wokalistka Ania Rusowicz – znana z nagrań pod własnym szyldem oraz w ramach projektu niXes; basista i kontrabasista Wojtek Mazolewski – lider projektów Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet; Ten Typ Mes, czyli Piotr Szmidt – raper, producent i wydawca hiphopowy; Piotr Nagłowski – dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia oraz Hirek Wrona – dziennikarz muzyczny radiowej Trójki i DJ.

–  Pomimo, że program już ruszył, to na zgłoszenia uczestników czekamy aż do 31 października – mówi Bartek Jastrzębowski, reżyser "Start NaGranie". – Czekamy na wszystkich muzyków, którzy mają talent, ale byłbym mile zaskoczony, gdyby pojawili się u nas nie tylko debiutanci grający rock czy pop, ale również jazz, hip-hop czy muzykę elektroniczną – wyjaśnia Hirek Wrona. – Nie chcieliśmy kolejnego talent-show, w którym gwiazda nakrzyczy na dziecko i ono się popłacze ku uciesze gawiedzi. To jest program z misją – podsumowuje Wiktor Świetlik. 

Finał "Start NaGranie" odbędzie się 21 grudnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. W jego trakcie 3 uczestników zaprezentuje po dwa autorskie utwory, a jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą jest sesja nagraniowa i wydanie płyty przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia oraz promocja na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

>>> Więcej o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin: startnagranie.polskieradio.pl <<<

Polecane