Jak działa Klubokawiarnia Cafe PoWoli?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak działa Klubokawiarnia Cafe PoWoli?
Cafe PoWoliFoto: Spółdzielnia Socjalna WOLA

To miejsce powstało z marzeń osób niepełnosprawnych i społeczniczek o stworzeniu przestrzeni dostępnej, otwartej i przyjaznej dla mieszkańców jednej z warszawskich dzielnic – Woli. Ale nie tylko. 

Posłuchaj

Niezwykły projekt społęczny na warszawskiej Woli (Czas niezwykły/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Gościem audycji była Anna Thieme, prezeska Zarządu Spółdzielni Socjalnej Wola – doradczyni zawodowa, trenerka, edukatorka praw człowieka, miłośniczka dzielnicy Wola, wegetarianizmu, społecznych murali oraz fotografii społecznie zaangażowanej. 

W studiu Trójki pojawiła się również Beata Świniarska – specjalistka ds. grup samopomocowych, zaangażowana od wielu lat w proces aktywizacji osób niepełnosprawnych, specjalistka ds. rekrutacji i organizacji szkoleń Spółdzielni Socjalnej WOLA. 

Rozmawialiśmy również z Jarosławem Gutowskim z wykształcenia ekonomistą, który aktualnie jest baristą i pracownikiem Spółdzielni Socjalnej WOLA.


Wnętrze Cafe PoWoli Wnętrze Cafe PoWoli

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" opowiadaliśmy o Systemie Obsługi Wsparcia – nowoczesnej platformie, za pomocą której osoby niepełnosprawne będą mogły składać wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON, będących w gestii Jednostek Samorządu Terytorialnego, po raz pierwszy bez wychodzenia z domu


Cafe PoWoli Cafe PoWoli

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 12.11.2018
Godzina emisji: 23.07

ek

Polecane