Nie tylko Tatry, narty, oscypki i ciupagi, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Zakopanem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nie tylko Tatry, narty, oscypki i ciupagi, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Zakopanem!
KrupówkiFoto: alicja neumiler/Shutterstock.com

– Śnieg, narty, Tatry, górskie wycieczki, kolejka na Kasprowy Wierch i oscypek. Właśnie z tym najczęściej kojarzy nam się Zakopane – wyliczał Mariusz Krzemiński z Programu 3 Polskiego Radia.

Posłuchaj

Pogoda rozpieszcza turystów w Zakopanem, wciąż trwa słoneczna jesień (Zapraszamy do Trójki – ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Jednak zimowa stolica Polski ma jeszcze wiele tajemnic, które spróbujemy odkryć w kolejnej odsłonie cyklu "Trójka wraca do korzeni" – zapowiadał przed audycją Mariusz Krzemiński, który w czwartek 8 listopada odwiedził z reporterskim mikrofonem Zakopane.

Trójka w Zakopanem Trójka w Zakopanem

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 20 miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelplin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę, KołobrzegKraków, Gdańsk i Sandomierz i Lublin. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 8 listopada w Zakopanem. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawostek o atrakcjach turystycznych, lokalnej kuchni i zwyczajach mieszkańców zimowej stolicy Polski.

W Zakopanem był już chyba każdy i możliwe, że nawet nie jeden raz, ale nawet Ci, którzy regularnie odwiedzają to miasto, mogą być zaskoczeni tym, na co można się natknąć spacerując po zimowej stolicy Polski. Tym razem jednak spróbujemy wyjaśnić naszym słuchaczom, jak rozpoznać prawdziwy oscypek, czym się różni kwaśnica od kapuśniaka, co najlepiej zjeść po długim spacerze po Zakopanem i wreszcie po czym poznać, czy góral, którego minęliśmy na turystycznym szlaku, to prawdziwy mieszkaniec Podhala czy tylko przebieraniec – mówił zapraszając na relacje Mariusz Krzemiński. – Oprowadzimy też słuchaczy po miejscach związanych z artystami, którzy mieszkali i tworzyli w tym pięknym mieście. Będzie też słów kilka o turystycznym savoir vivre – czyli o tym, jak właściwie zachowywać się podczas spaceru po górach – zapowiadał reporter Trójki.

Jego relacje zostały wyemitowane w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa" o godz.: 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Polecane