Prof. Jerzy Bralczyk. Językoznawca, który nie lubi… pomidorów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Prof. Jerzy Bralczyk. Językoznawca, który nie lubi… pomidorów
Jerzy Bralczyk i Kasia StoparczykFoto: Renata Szewczak

– Jak jest pomidor w potrawie, to już jej nie jem, ale piosenka "Addio pomidory" jest znakomita – mówi z uśmiechem gość Katarzyny Stoparczyk. 

Posłuchaj

O fantazji, szaleństwie i miłości do języka. Prof. Jerzy Bralczyk gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

1. IMG_4028-kopia pszoniak 1200.jpg
Wojciech Pszoniak: nie wyobrażam sobie życia bez pasji

– Choć pomidorów nie lubię, na okładce jednej z moich ostatnich książek jest moje zdjęcie z pomidorem właśnie. Przyglądam sie temu pomidorowi z dobrodusznością. Słowo jest ładne, kształt jest ładny, kolor jest ładny, tylko ten smak i zapach…  dodaje profesor. 

Jerzy Bralczyk jest niezwykle towarzyski i gościnny. W Milanówku stworzył prawdziwy raj dla swoich przyjaciół, ale także dla siebie i ukochanej żony Lucyny. To właśnie tu karmi swoją kolekcjonerską duszę, przechowując kilkaset wydań jednej, najwspanialszej według niego, książki, czyli "Pana Tadeusza".

Bohater audycji jest znakomitym językoznawcą, a także mistrzem retoryki i erystyki. Bardzo lubi swoją pracę i wydawać by się mogło, że nic do szczęścia nie jest mu już potrzebne, a jednak wciąż nosi w sobie pragnienie, aby – tak jak jego ukochany Mozart czy Rossini móc komponować.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: prof. Jerzy Bralczyk (językoznawca)
Data emisji: 3.11.2018
Godzina emisji: 8.10

gs/mk

Polecane