"Start NaGranie". Zapraszamy na 5. odcinek konkursu!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Start NaGranie". Zapraszamy na 5. odcinek konkursu!
Start NaGranieFoto: PR

W piątym odcinku konkursu "Start NaGranie" zaprezentują się: Anviled, Hash Cookie, OBW, Pani Galewska i PARA.

>>> Więcej o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin: startnagranie.polskieradio.pl <<<

***

Piątego odcinka eliminacji można będzie posłuchać w radiowej Trójce, a oglądać – w wersji wideo – na portalu PolskieRadio.pl w piątek 2 listopada od godz. 22.05. Tym razem usłyszymy i zobaczymy:

Anviled – zespół składający się z trzech młodych muzyków, wykorzystujących połączenie elektrycznych i akustycznych instrumentów. Zespół powstał w 2014 roku, jako wynik poszukiwań muzycznych Pawła Lisieckiego, Dawid Pawlukanisa i Gustawa Bachorza. Stawiają sobie za cel stworzenie muzyki, której sami chcieliby słuchać, inspirując się jej współczesną, elektroniczną stroną (Shigeto, Massive Attack, The Bug, Thriftworks, Jon Hopkins, Moderat). Fani uczęszczający na koncerty określają ich muzykę, jako: magnetyzująca, klimatyczna, chill-outowa.

Hash Cookie – dla przyjaciół Zespół Ciastko. Jesteśmy czwórką przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki. Po kilku, niezobowiązujących próbach, uznaliśmy, że skoro uskrzydla nas granie ze sobą, to powinniśmy założyć zespół. I tak oto, od 2013 roku tworzymy wspólnie projekt, który opiera się na dobrej zabawie i tworzeniu rzeczy - dla nas - nietuzinkowych. Po kilku latach współpracy, okazało się, że nasza muzyka spotyka się z uznaniem innych mieszkańców wszechświata. Poszliśmy zatem za ciosem i zaczęliśmy zgłaszać się na różnego rodzaju festiwale. Dzięki temu spełniliśmy kilka swoich muzycznych marzeń. Uplasowaliśmy się w gronie laureatów Festiwalu imienia Agnieszki Osieckiej "Okularnicy" w Warszawie, na którym mieliśmy możliwość zagrania w pięknym Teatrze Roma, Muzeum Powstania Warszawskiego czy w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Trójce. Na nasze szczęście udało nam się zagrać tam dwa razy, z czego drugi raz był jeszcze bardziej magiczny, niż pierwszy, ponieważ mogliśmy zaprezentować się tam ze swoim autorskim utworem. Tak bardzo "smakował" nam ten występ, że postanowiliśmy wykorzystać szansę i zgłosić się do Waszego konkursu, aby jeszcze raz poczuć tę magię. Oby się udało! Życzymy dobrego odsłuchu i miejmy nadzieję, do zobaczenia!

OBW – hip hopowy zespół z okolic Nysy, który od pewnego czasu dużo działa na Wrocławskiej scenie. Mamy za sobą liczne koncerty na terenie całego kraju. Chcemy się rozwijać, dlatego wciąż tworzymy nowe projekty z przedstawicielami rożnych gatunków muzyki.

Pani Galewska – Aleksandra Galewska edukację muzyczną i tym samym niekończącą się przygodę z muzyką rozpoczęła mając 6 lat. Pierwszym instrumentem były skrzypce. Grała muzykę klasyczną w orkiestrze, również w kwartecie smyczkowym. Po latach jednak skrzypce zamieniła na kontrabas. Na tą zmianę instrumentu wpłynął niewątpliwie fakt, iż przypadkowo poznała muzykę jazzową i wszechobecne w niej burczenie i dudnienie kontrabasu. W trakcie poznawania tajników tego gigantycznego instrumentu śpiewała w chórach, nauczyła się podstaw gry na gitarze i zachciała też okiełznać gitarę basową. Zafascynowana muzyką wschodu miała okazję grać muzykę arabską, ale również naszą polską muzykę góralską i folkową (na skrzypcach i kontrabasie). Po latach penetrowania tajników teorii muzyki przeniosła się do Gdańska, gdzie dana jej została możliwość rozpoczęcia studiów na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej - wokalistyka jazzowa. Następnie edukację kontynuowała na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej w Katowicach. W okresie studenckim jako basistka grała w Jan Konop Big Band.

PARA – stan skupienia dwóch osób na muzyce. PARA istnieje od Lutego 2018r. Zespół tworzą Aleksandra Jabłońska odpowiedzialna za teksty, melodie i wokal oraz Jakub Cybula odpowiedzialny za produkcję muzyczną oraz instrumenty klawiszowe. Muzyka, którą wykonują obija się o elektronikę, pop i alternatywę, wciąż są na etapie poszukiwania własnego brzmienia. Mieszanka barw ich charakterów wygenerowała żółty kolor, ściągnięty z niebios, który wiernie towarzyszy im w stylizacjach scenicznych i staje się wizytówką zespołu.

***

Zwycięzca piątego odcinka zaprezentuje się w poniedziałek 5 listopada w audycji "Trójka Żąda debiutów" (godz. 13.30).

***

"Start NaGranie" to pionierski na polskim rynku, konkurs z przesłuchaniami na żywo. Nagrodą w programie jest kontrakt, sesja nagraniowa i wydanie płyty przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

Chcemy trafiać do garaży, piwnic oraz prowincjonalnych domów kultury i tam znaleźć młodych, ambitnych artystów z pasją – mówi o konkursie Wiktor Świetlik, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia. W trakcie pierwszego odcinka programu słuchacze i widzowie będą mogli sprawdzić talent piątki wykonawców, wyłonionych przez jury, w trakcie przesłuchań nadesłanych piosenek. I tak będzie w trakcie całych eliminacji, czyli aż do siódmej audycji "Start NaGranie". Później 35 uczestników będzie walczyć o udział w finale udowadniając nie tylko swój muzyczny talent, ale także zdolności marketingowe i promocyjne.

Na każdy z utworów zaprezentowanych na antenie Trójki i udostępnionych na stronie konkursu (startnagranie.polskieradio.pl) publiczność będzie oddawała głosy kupując je w formacie interaktywnego wideo opublikowanego – za pomocą platformy Tagmax – w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych organizatorów i uczestników. Do finału konkursu dostanie się 3 wykonawców, którzy zbiorą najwięcej pieniędzy ze sprzedaży swoich piosenek.

>>> Więcej o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin: startnagranie.polskieradio.pl <<<

Gospodarzem piątkowych audycji jest dziennikarz Trójki Tomasz Żąda, a zwycięzcy przesłuchań zostaną zaproszeni do poniedziałkowego wydania jego cyklu "Trójka Żąda debiutów".

W jury konkursu znaleźli się: wokalistka Ania Rusowicz – znana z nagrań pod własnym szyldem oraz w ramach projektu niXes; basista i kontrabasista Wojtek Mazolewski – lider projektów Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet; Ten Typ Mes, czyli Piotr Szmidt – raper, producent i wydawca hiphopowy; Piotr Nagłowski – dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia oraz Hirek Wrona – dziennikarz muzyczny radiowej Trójki i DJ.

–  Pomimo, że program już ruszył, to na zgłoszenia uczestników czekamy aż do 31 października – mówi Bartek Jastrzębowski, reżyser "Start NaGranie". – Czekamy na wszystkich muzyków, którzy mają talent, ale byłbym mile zaskoczony, gdyby pojawili się u nas nie tylko debiutanci grający rock czy pop, ale również jazz, hip-hop czy muzykę elektroniczną – wyjaśnia Hirek Wrona. – Nie chcieliśmy kolejnego talent-show, w którym gwiazda nakrzyczy na dziecko i ono się popłacze ku uciesze gawiedzi. To jest program z misją – podsumowuje Wiktor Świetlik. 

Finał "Start NaGranie" odbędzie się 21 grudnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. W jego trakcie 3 uczestników zaprezentuje po dwa autorskie utwory, a jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą jest sesja nagraniowa i wydanie płyty przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia oraz promocja na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

>>> Więcej o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin: startnagranie.polskieradio.pl <<<

Polecane