"Start NaGranie". Pragma zwycięzcą czwartego odcinka konkursu!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Start NaGranie". Pragma zwycięzcą czwartego odcinka konkursu!
PragmaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W czwartym odcinku konkursu "Start NaGranie" swoje utwory zaprezentowali również: Colt Headed Dog, Brodacze Live Act, Hurrockaine i Thomson.

Posłuchaj

"Start NaGranie" odcinek 4 (Start NaGranie/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

>>> Więcej o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin: startnagranie.polskieradio.pl <<<

***

Czwartego odcinka eliminacji można było słuchać w radiowej Trójce, i oglądać– w wersji wideo – na portalu PolskieRadio.pl w piątek 26 października od godz. 22.05. Tego wieczoru wystapili:

Colt Headed Dog

Zespół powstał w 2009 roku z połączenia dwóch składów grających w garażowym sąsiedztwie. Przez pierwsze lata działalności koncertował w Polsce. W 2014 roku zawiesił na jakiś czas działalność. W chwili obecnej wraca w pełnym, 7-osobowym składzie. Muzyka Colt Headed Dog to zlepek wielu gatunków z pogranicza bluesa, psychodelii, rocka, a nawet punka.


Brodacze Live Act

Albus Dumbledore, Mieszko I oraz Święty Mikołaj – to tylko przykłady postaci, które dowodzą, że owłosienie w okolicach ust i polików predestynuje do rzeczy wielkich. Brody rosną im nie od wczoraj, ale nie o brody tu przecież chodzi. Muzyka Brodaczy to podróż w krainę elektroniki miksowanej z brzmieniem żywych instrumentów. Poznańscy elektro-brodacze jako #beardoelectro. To mieszanka autorskich bitów z żywym wykorzystaniem instrumentów gitar, syntezatorów, flażoletów i wokali. Dodatkowej przestrzeni dodaje również żywy dubmaster, czyli przepuszczanie poszczególnych instrumentów przez rozmaite efekty.


Hurrockaine

Brzmienie Hurrockaine trudno sklasyfikować – najbliżej mu jednak do melodyjnego alt-rocka z domieszką rock'n'rollowej swobody. Zespół jest laureatem wielu przeglądów muzycznych, m.in: w Krakowie, Ostrawie, Lubsku, Radomiu, Gliwicach. To też finaliści Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, wybrani przez jury pod przewodnictwem Kasi Nosowskiej. 


Pragma

Zespół Pragma powstał w 2013 roku w Warszawie. Lubi minimalizm. Nie zamyka się na jeden styl, dzięki czemu łączy to, co każdemu z muzyków gra w duszy. Spontaniczność – to podstawa w ich procesie twórczym.


Thomson

Tomasz Oszukowski – z wykształcenia matematyk, który od 12. roku życia gra na gitarze klasycznej, a obecnie, pod wpływem bluesa, również na gitarze elektrycznej. W poszukiwaniu nowych brzmień zaczął interesować się jazzem i – od jakiegoś czasu – także do hip-hopem.

***

Zwycięzca czwartego odcinka zaprezentuje się w poniedziałek 29 października w audycji "Trójka Żąda debiutów" (godz. 13.30).

***

"Start NaGranie" to pionierski na polskim rynku, konkurs z przesłuchaniami na żywo. Nagrodą w programie jest kontrakt, sesja nagraniowa i wydanie płyty przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

Chcemy trafiać do garaży, piwnic oraz prowincjonalnych domów kultury i tam znaleźć młodych, ambitnych artystów z pasją – mówi o konkursie Wiktor Świetlik, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia. W trakcie pierwszego odcinka programu słuchacze i widzowie będą mogli sprawdzić talent piątki wykonawców, wyłonionych przez jury, w trakcie przesłuchań nadesłanych piosenek. I tak będzie w trakcie całych eliminacji, czyli aż do siódmej audycji "Start NaGranie". Później 35 uczestników będzie walczyć o udział w finale udowadniając nie tylko swój muzyczny talent, ale także zdolności marketingowe i promocyjne.

Na każdy z utworów zaprezentowanych na antenie Trójki i udostępnionych na stronie konkursu (startnagranie.polskieradio.pl) publiczność będzie oddawała głosy kupując je w formacie interaktywnego wideo opublikowanego – za pomocą platformy Tagmax – w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych organizatorów i uczestników. Do finału konkursu dostanie się 3 wykonawców, którzy zbiorą najwięcej pieniędzy ze sprzedaży swoich piosenek.

>>> Więcej o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin: startnagranie.polskieradio.pl <<<

Gospodarzem piątkowych audycji jest dziennikarz Trójki Tomasz Żąda, a zwycięzcy przesłuchań zostaną zaproszeni do poniedziałkowego wydania jego cyklu "Trójka Żąda debiutów".

W jury konkursu znaleźli się: wokalistka Ania Rusowicz – znana z nagrań pod własnym szyldem oraz w ramach projektu niXes; basista i kontrabasista Wojtek Mazolewski – lider projektów Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet; Ten Typ Mes, czyli Piotr Szmidt – raper, producent i wydawca hiphopowy; Piotr Nagłowski – dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia oraz Hirek Wrona – dziennikarz muzyczny radiowej Trójki i DJ.

–  Pomimo, że program już ruszył, to na zgłoszenia uczestników czekamy aż do 31 października – mówi Bartek Jastrzębowski, reżyser "Start NaGranie". – Czekamy na wszystkich muzyków, którzy mają talent, ale byłbym mile zaskoczony, gdyby pojawili się u nas nie tylko debiutanci grający rock czy pop, ale również jazz, hip-hop czy muzykę elektroniczną – wyjaśnia Hirek Wrona. – Nie chcieliśmy kolejnego talent-show, w którym gwiazda nakrzyczy na dziecko i ono się popłacze ku uciesze gawiedzi. To jest program z misją – podsumowuje Wiktor Świetlik. 

Finał "Start NaGranie" odbędzie się 21 grudnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. W jego trakcie 3 uczestników zaprezentuje po dwa autorskie utwory, a jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą jest sesja nagraniowa i wydanie płyty przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia oraz promocja na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

>>> Więcej o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin: startnagranie.polskieradio.pl <<<

Polecane