Czy nowe samorządy zmienią Polskę na lepsze?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy nowe samorządy zmienią Polskę na lepsze?
Głosowanie w jednym z lokali wyborczych w Warszawie (21.10.2018)Foto: PAP/Tomasz Gzell

Za nami pierwsza odsłona wyborów samorządowych. W niektórych miastach czeka nas druga tura, która wyłoni przyszłych prezydentów.

Posłuchaj

Czy nowe samorządy zmienią Polskę na lepsze? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

gospodarka1200.jpg
Czy polska gospodarka rozwija się w dobrym kierunku?

PiS ucieszy się zapewne z wyniku lepszego, aniżeli ten sprzed czterech lat. Platforma podkreśli sukcesy w dużych miastach. Trudno mówić o sukcesie małych komitetów wyborczych. Jedno jest pewne. Wszyscy samorządowcy chcą ciężko pracować dla lokalnych społeczności!

– Bardziej zaskoczyła mnie wygrana Rafała Trzaskowskiego w Warszawie, ponieważ wynik Hanny Zdanowskiej był łatwy do przewidzenia, ponieważ w Łodzi panuje opinia, że sporo zrobiła dla tego miasta – mówi Łukasz Warzecha, publicysta "Do rzeczy". – W Warszawie jest zaskoczenie, ponieważ kampania Trzaskowskiego była słaba, mało dynamiczna. Patryk Jaki włożył mnóstwo wysiłku i pracy w to co robił i miał ciekawą ofertę dla warszawiaków – dodaje.

– Wydaje się, że struktura społeczna wielkich miast nie sprzyja wygranej prawicy. Tam są wyborcy bardziej liberalni. Wszystko co w polityce PiS-u jest takie ludowe, plebejskie, to budzi niechęć i nieufność – podkreśla Piotr Zaremba, dziennikarz z "Dziennika Gazety Prawnej".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Łukasz Warzecha (publicysta, "Do rzeczy"), Piotr Zaremba (dziennikarz, Dziennik Gazeta Prawna), prof. Kazimierz Kik (politolog), Dominik Owczarek (Instytut Spraw Publicznych), Olgierd Annusewicz (Ośrodek Analiz Politologicznych, Uniwersytet Warszawski), Paweł Grzelak (Grupa 4P)
Data emisji: 22.10.2018
Godzina emisji: 12.09

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane