Listy miłosne w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Listy miłosne w Trójce

Co się stało z listem miłosnym? Czy zdawkowe kartki, e-maile i SMS-y całkowicie zastąpiły tę romantyczną formę okazywania uczuć? Czy słowo pisane straciło swój urok w epoce cyfrowej obsesji i błyskawicznych randek? Jak kuszące mogą być słowa? I jak wygląda miłość w XXI wieku?

Oto jedyny w swoim rodzaju zbiór nigdy wcześniej niepublikowanych listów miłosnych autorstwa najsłynniejszych współczesnych pisarzy. Każdy „list” jest radykalnie różny od pozostałych, każdy jest świadectwem unikalnego stylu autora, i każdy zdoła czytelnika uwieść, wzruszyć, rozbawić...

„42 Listy Miłosne” zawierają oryginalne – publikowane po raz pierwszy – utwory tak uznanych autorów jak: Margaret Atwood, Leonard Cohen, Jeanette Winterson, Hari Kunzru, Michel Faber, Etgar Keret, Jonathan Lethem, Juli Zeh, Neil Gaiman, Ursula K. Le Guin, Gautam Malkani, Lionel Shriver i Douglas Coupland. Polskie wydanie wzbogacone zostało także o teksty Rafała Olbińskiego i Łukasza Orbitowskiego.

Kochanie,
Zacznijmy ten list, to preludium do spotkania, oficjalnie, jako wyznanie, w staromodny sposób: kocham cię. Ty mnie nie znasz (chociaż widziałaś mnie, uśmiechałaś się do mnie, wkładałaś mi monety w dłoń). Ja cię znam (chociaż nie tak dobrze, jak bym chciał. Chcę być tam, kiedy twoje oczy zamrugają i otworzą się rano, i zobaczysz mnie, i uśmiechniesz się. Chyba byłby to wystarczający raj?). A więc rzeczywiście wyznaję ci teraz miłość, długopisem przyłożonym do papieru. Wyznaję to znów: kocham cię.
- Neil Gaiman

6 wybranych listów przeczytamy na naszej antenie w czwartek, 14 lutego. Zapraszamy do słuchania ok.  6:35, 9:40 i 10:10, 14:10, 15:10, 20:50 oraz 22:10

Czyta Jacek Poniedziałek, muzyki użyczył Piotr Salaber - a całość przygotowali Baszka Marcinik i Tomek Słodki.

Polecane