Magdalena Popławska: ta historia jest bardzo poruszająca

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Magdalena Popławska: ta historia jest bardzo poruszająca
53 wojnyFoto: Robert Jaworski/materiały promocyjne

Do kin trafił właśnie film Ewy Bukowskiej "53 wojny". Ryszard Jaźwiński rozmawiał z reżyserką tej produkcji, jak również z odtwórcami głównych ról. 

Posłuchaj

"53 wojny", czyli historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

Plakat promujący film "53 wojny" (mat.promocyjne) Plakat promujący film "53 wojny" (mat.promocyjne)

Anka i Witek są kochającym się małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka coraz bardziej zatruwa jej rzeczywistość. Gdy on po raz kolejny wyjeżdża w rejony objęte wojną, ona zaczyna szykować się na najgorsze… "53 wojny" to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

– To historia bardzo poruszająca. Kobieca perspektywa, czyli wszystko opowiedziane przez emocje, jest mi bardzo bliska. Z Ewą pracowałyśmy razem i spotykałyśmy się przed filmem, ale nasze wrażliwości zetknęły się poza wszystkim – mówi Magdalena Popławska, która w filmie wcieliła się w postać Anny. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której ponadto: 

  • Premiera tygodnia: "Jak pies z kotem" – wywiady z reżyserem Januszem Kondratiukiem oraz Aleksandrą Konieczną w filmie grającą Igę Cembrzyńską oraz wypowiedzi odtwórców pozostałych ról – Olgierda Łukaszewicza i Bożeny Stachury;
  • Premiera zagraniczna: "Donbas" – krótkie wypowiedzi dystrybutora Artura Liebharta oraz krytyka filmowego Janusza Wróblewskiego o nowym filmie Siergieja Łoźnicy;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Ewa Bukowska (reżyserka), Magdalena Popławska (aktorka) i Michał Żurawski (aktor), Janusz Kondratiuk (reżyser), Aleksandra Konieczna (aktorka), Olgierd Łukaszewicz (aktor) i Bożena Stachura (aktorka), Janusz Wróblewski (krytyk filmowy). 
Data emisji: 20.10.2018
Godzina emisji: 16.08

kw

Polecane