"Start NaGranie". Killedbycar zwycięzcą trzeciego odcinka konkursu!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Start NaGranie". Killedbycar zwycięzcą trzeciego odcinka konkursu!
KilledbycarFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W trzecim odcinku konkursu "Start NaGranie" najlepszym zespołem według jury, okazał się zespół Killedbycar! W tej odsłonie usłyszeliśmy także zespoły Jarek Tucki Trio, Leszek Idzie, Spaghetto i White Starlite.

Posłuchaj

"Start NaGranie" odcinek 3 (Start NaGranie/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

>>> Więcej o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin: startnagranie.polskieradio.pl <<<

***

Trzeciego odcinka eliminacji można było posłuchać w radiowej Trójce, a oglądać – w wersji wideo – na portalu PolskieRadio.pl w piątek 19 października od godz. 22.05. Tym razem usłyszeliśmy i zobaczymyliśmy:

Jarek Tucki Trio – tarnowska formacja powołana do życia przez wokalistę i gitarzystę Jarka Tuckiego, który od wielu lat funkcjonuje na lokalnej scenie muzycznej. Zespół wykonuje autorskie kompozycje Jarka, aranżowane wspólnie z doświadczonymi tarnowskimi muzykami, Grzegorzem Noskiem oraz Bartkiem Rojkiem. Producentem grupy jest Leszek Łuszcz. Debiut odnotowali w rodzimym mieście, na tarnowskim Rynku, podczas corocznego Festiwalu "Był Sobie Blues", organizowanego przez legendę tarnowskiej muzyki – Wojtka Klicha. Są w trakcie rejestrowania swojej pierwszej płyty długogrającej.

Killedbycar – elektroniczno-indierockowe trio z punkrockową przeszłością. Tworzy muzykę opartą na energicznych, melodyjnych gitarach oraz rytmicznych syntezatorach. Swój pierwszy singiel "Thinking of You" opublikowali w dniu, kiedy wyruszyli w krótką trasę po Polsce z zespołem Dubioza Kolektiv. W lutym można było usłyszeć i zobaczyć ich koncert w radiowej Czwórce, a singiel "Thinking Of You" wskoczył na stałą playlistę. Występując we Francji, kapela zarejestrowała teledysk do wcześniejszego utworu "Rave It Out". Po wydaniu paru singli teraz komponują i rejestrują swoją płytę, która ma się ukazać jesienią. Klip do najnowszego singla "Nightride" został zrealizowany w technologii 360 stopni! Po występie na festiwalu Spring Break do sieci trafił ich pierwszy utwór w języku polskim.

Leszek Idzie– swoją przygodę z występami zaczął w rybnickim... teatrze. Po kilku latach trafił do zawodowego teatru A3, z którym podróżował po całej Polsce, grając głównie spektakle plenerowe. Po powrocie do Rybnika szukał nowego pomysłu na siebie, chciał założyć zespół, ale ostatecznie solowo nagrał utwór "Droga". Piosenka ta została napisana w małym miasteczku Racibórz, podczas pięciodniowych warsztatów wokalnych, a następnie powstał teledysk do tego utworu. 

Spaghetto – to świeżo upieczeni studenci, którzy tworzą muzykę synth-popowo-elektroniczną.

White Starlite – zespół powsta w 2016 roku. Inspiracją dla muzyków są stare filmy, gwiazdy starego Hollywood, serial "Twin Peaks" i morze. Mieszanka soundtracku filmowego z shoegazem, hiphopową perkusją i alternatywą. W ciągu ostatnich dwóch lat zespół samodzielnie wydał trzy epki i grał miedzy innymi na festiwalu Soundrive.

***

Zwycięzca trzeciego odcinka zaprezentuje się w poniedziałek 22 października w audycji "Trójka Żąda debiutów" (godz. 13.30).

***

"Start NaGranie" to pionierski na polskim rynku, konkurs z przesłuchaniami na żywo. Nagrodą w programie jest kontrakt, sesja nagraniowa i wydanie płyty przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

Chcemy trafiać do garaży, piwnic oraz prowincjonalnych domów kultury i tam znaleźć młodych, ambitnych artystów z pasją – mówi o konkursie Wiktor Świetlik, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia. W trakcie pierwszego odcinka programu słuchacze i widzowie będą mogli sprawdzić talent piątki wykonawców, wyłonionych przez jury, w trakcie przesłuchań nadesłanych piosenek. I tak będzie w trakcie całych eliminacji, czyli aż do siódmej audycji "Start NaGranie". Później 35 uczestników będzie walczyć o udział w finale udowadniając nie tylko swój muzyczny talent, ale także zdolności marketingowe i promocyjne.

Na każdy z utworów zaprezentowanych na antenie Trójki i udostępnionych na stronie konkursu (startnagranie.polskieradio.pl) publiczność będzie oddawała głosy kupując je w formacie interaktywnego wideo opublikowanego – za pomocą platformy Tagmax – w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych organizatorów i uczestników. Do finału konkursu dostanie się 3 wykonawców, którzy zbiorą najwięcej pieniędzy ze sprzedaży swoich piosenek.

>>> Więcej o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin: startnagranie.polskieradio.pl <<<

Gospodarzem piątkowych audycji jest dziennikarz Trójki Tomasz Żąda, a zwycięzcy przesłuchań zostaną zaproszeni do poniedziałkowego wydania jego cyklu "Trójka Żąda debiutów".

W jury konkursu znaleźli się: wokalistka Ania Rusowicz – znana z nagrań pod własnym szyldem oraz w ramach projektu niXes; basista i kontrabasista Wojtek Mazolewski – lider projektów Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet; Ten Typ Mes, czyli Piotr Szmidt – raper, producent i wydawca hiphopowy; Piotr Nagłowski – dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia oraz Hirek Wrona – dziennikarz muzyczny radiowej Trójki i DJ.

–  Pomimo, że program już ruszył, to na zgłoszenia uczestników czekamy aż do 31 października – mówi Bartek Jastrzębowski, reżyser "Start NaGranie". – Czekamy na wszystkich muzyków, którzy mają talent, ale byłbym mile zaskoczony, gdyby pojawili się u nas nie tylko debiutanci grający rock czy pop, ale również jazz, hip-hop czy muzykę elektroniczną – wyjaśnia Hirek Wrona. – Nie chcieliśmy kolejnego talent-show, w którym gwiazda nakrzyczy na dziecko i ono się popłacze ku uciesze gawiedzi. To jest program z misją – podsumowuje Wiktor Świetlik. 

Finał "Start NaGranie" odbędzie się 21 grudnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. W jego trakcie 3 uczestników zaprezentuje po dwa autorskie utwory, a jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą jest sesja nagraniowa i wydanie płyty przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia oraz promocja na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

>>> Więcej o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin: startnagranie.polskieradio.pl <<<

Polecane