"Start NaGranie". Drugi odcinek wygrywa James Button Band!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Start NaGranie". Drugi odcinek wygrywa James Button Band!
James Button BandFoto: Wojciech Kusiński/PR

James Button Band zwycięzcą drugiego odcinka audycji "Start NaGranie". W tej odsłonie usłyszeliśmy także zespoły SacramentoPinto, Eyelids, The Bimbears i HOVA.

Posłuchaj

"Start NaGranie". James Button Band zwycięzca drugiego odcinka (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

>>> Więcej o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin: startnagranie.polskieradio.pl <<<

***

Drugiego odcinka eliminacji można było słuchać w radiowej Trójce, a oglądać – w wersji wideo – na portalu PolskieRadio.pl w piątek 12 października od godz. 22.05. Tym razem usłyszeliśmy i zobaczyliśmy:

The Bimbears

Zespół od niedawna działający na łódzkiej scenie. Rockowy kolektyw, który tworzą: Zuzanna Klemańska (wokal) oraz trójka grających już wcześniej ze sobą muzyków: Krzysztof Kołsut (gitara elektryczna), Michał Deka (perkusja) oraz Robert Juzala (klawisze, elektronika). Korzenie muzyczne The Bimbears sięgają bluesa lat 60. oraz rocka psychodelicznego. Łączą to z nowoczesnym, wzbogaconym o elektronikę brzmieniem. Inspiracje czerpią głównie od takich zespołów jak: July Talk, The Black Keys, The Kills oraz Tame Impala. Pozamuzycznym natchnieniem dla Bimbearsów są książki Houellebecqa, filmy braci Coen, seriale "True Detecitve" oraz "Californication".


Eyelids

Eyelids, czyli Daga i Tom – duet z Katowic. Działają wspólnie od 2016 roku. Muzyka jest dla nich dziedziną sztuki, w której nie czują żadnych ograniczeń. Brak edukacyjnego zaplecza nie powstrzymał ich przed stworzeniem debiutanckiego albumu "Synesthetic", którym stopniowo dzielą się w internetowej przestrzeni. W pełni autorski materiał został nagrany domowymi sposobami w mieszkaniu na 18. piętrze jednego z katowickich wieżowców. Bazą był electro pop, ale duet nie bał się wykorzystywać elementów z innych gatunków muzycznych. 

HOVA

Koncepcja zespołu urodziła się w głowach Darii i Adama w połowie 2017 roku. Początkowo jako duet skupili się głównie na tworzeniu muzyki i szukaniu brzmienia określającego ich ówczesne sytuacje życiowe. Początek roku 2018 przyniósł najbardziej znaczącą zmianę – do grupy dołączyło duo gitarowo-perkusyjne w osobach Mateusza i Kamila. Panowie "przyprawili" i doaranżowali muzykę, która nabrała nowego wymiaru. Pełne emocji, osobiste teksty autorstwa Darii wpisują się w muzyczny klimat, który lewituje pomiędzy alternatywnym pop-rockiem, bluesem i awangardą.


James Button Band

Trio ze Szczecinka, inspirujące się rock'n'rollem lat 60. i wczesnych lat 70. oraz tym współczesnym. Na swój sposób łączą rocka z funkiem, rockiem psychodelicznym, progresywnym oraz bluesem, czasem też uderzają mocniej. W skład grupy wchodzą: Jakub Legan (gitara, wokal), Kamil Jurczak (bas) oraz Kamil Kondała (perkusja, drugi wokal). Od początku istnienia grają koncerty. Są mocno związani z Polską Sceną Vintage. Zespół obecnie jest w trasie promującej debiutancki album "Another Sleepy Album". Uczestnicy festiwali i koncertów w klubach. Mało śpią.


SacramentoPinto

Zespół w obecnym składzie i pod obecną nazwą gra od 2015 roku. Został założony przez Roberta Rogowskiego. Pod wpływem sosnowych klimatów w roku 2012 powstał luźny projekt wykorzystujący elementy muzyki electro, okolicznościową poezję i cały dotychczasowy dorobek muzyczny. Powstały również mini albumy internetowe "Anty" i "Amplituda" oraz kilka klipów. 

***

Zwycięzca drugiego odcinka zaprezentuje się w poniedziałek 15 października w audycji "Trójka Żąda debiutów" (godz. 13.30).

***

"Start NaGranie" to pionierski na polskim rynku, konkurs z przesłuchaniami na żywo. Nagrodą w programie jest kontrakt, sesja nagraniowa i wydanie płyty przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

Chcemy trafiać do garaży, piwnic oraz prowincjonalnych domów kultury i tam znaleźć młodych, ambitnych artystów z pasją – mówi o konkursie Wiktor Świetlik, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia. W trakcie pierwszego odcinka programu słuchacze i widzowie będą mogli sprawdzić talent piątki wykonawców, wyłonionych przez jury, w trakcie przesłuchań nadesłanych piosenek. I tak będzie w trakcie całych eliminacji, czyli aż do siódmej audycji "Start NaGranie". Później 35 uczestników będzie walczyć o udział w finale udowadniając nie tylko swój muzyczny talent, ale także zdolności marketingowe i promocyjne.

Na każdy z utworów zaprezentowanych na antenie Trójki i udostępnionych na stronie konkursu (startnagranie.polskieradio.pl) publiczność będzie oddawała głosy kupując je w formacie interaktywnego wideo opublikowanego – za pomocą platformy Tagmax – w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych organizatorów i uczestników. Do finału konkursu dostanie się 3 wykonawców, którzy zbiorą najwięcej pieniędzy ze sprzedaży swoich piosenek.

>>> Więcej o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin: startnagranie.polskieradio.pl <<<

Gospodarzem piątkowych audycji jest dziennikarz Trójki Tomasz Żąda, a zwycięzcy przesłuchań zostaną zaproszeni do poniedziałkowego wydania jego cyklu "Trójka Żąda debiutów".

W jury konkursu znaleźli się: wokalistka Ania Rusowicz – znana z nagrań pod własnym szyldem oraz w ramach projektu niXes; basista i kontrabasista Wojtek Mazolewski – lider projektów Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet; Ten Typ Mes, czyli Piotr Szmidt – raper, producent i wydawca hiphopowy; Piotr Nagłowski – dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia oraz Hirek Wrona – dziennikarz muzyczny radiowej Trójki i DJ.

–  Pomimo, że program już ruszył, to na zgłoszenia uczestników czekamy aż do 31 października – mówi Bartek Jastrzębowski, reżyser "Start NaGranie". – Czekamy na wszystkich muzyków, którzy mają talent, ale byłbym mile zaskoczony, gdyby pojawili się u nas nie tylko debiutanci grający rock czy pop, ale również jazz, hip-hop czy muzykę elektroniczną – wyjaśnia Hirek Wrona. – Nie chcieliśmy kolejnego talent-show, w którym gwiazda nakrzyczy na dziecko i ono się popłacze ku uciesze gawiedzi. To jest program z misją – podsumowuje Wiktor Świetlik. 

Finał "Start NaGranie" odbędzie się 21 grudnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. W jego trakcie 3 uczestników zaprezentuje po dwa autorskie utwory, a jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą jest sesja nagraniowa i wydanie płyty przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia oraz promocja na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

>>> Więcej o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin: startnagranie.polskieradio.pl <<<


 

Polecane