Nie tylko "Ojciec Mateusz" i podziemne tunele, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Sandomierzu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nie tylko "Ojciec Mateusz" i podziemne tunele, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Sandomierzu
SandomierzFoto: vivooo/shutterstock.com

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Tym razem odwiedził miasto nazywane dawniej Małym Rzymem.

Posłuchaj

Czym jest zalewajka sandomierska? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

– Mówi się, że to miasto siedmiu wzgórz. To tu narodziło się polskie ratownictwo wodne. Miejscowy Rynek robi karierę w telewizji, wino podbija nie tylko serca turystów, a biżuteria zachwyca cały świat – opowiada Kuba Witkowski, który w czwartek 11 października odwiedził z reporterskim mikrofonem Sandomierz. A to wszystko w ramach popularnego radiowego cyklu "Trójka wraca do korzeni"

Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 20 miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelplin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę, KołobrzegKraków i Gdańsk. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 11 października w Sandomierzu. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawostek o atrakcjach turystycznych, lokalnej kuchni i zwyczajach mieszkańców grodu położonego w ujściu Sanu do Wisły, które rozsławił popularny serial "Ojciec Mateusz".

Ponadto pojawiły się informacje o mało znanych wydarzeniach z historii i teraźniejszości jednego z najstarszych miast w kraju – wymienianych już przez Galla Anonima i zaliczanych przez niego do jednej z trzech głównych siedzib Królestwa Polskiego, a reporter Programu 3 Polskiego Radia – Kuba Witkowski – zaprosił do rozmowy nie tylko turystów, ale również animatorów kultury i aktywistów – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Sandomierza.

Relacje te zostały wyemitowane w porannympopołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa" – o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

(asz/mat. prasowe)

Polecane