Cheap Tobacco zagrali w Trójce!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Cheap Tobacco zagrali w Trójce!
Cheap TobaccoFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Cheap Tobacco to mieszanka czystej energii, autentyczności oraz vintage'owego brzmienia, połączona z głosem dziewczyny, która dwukrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce.

Posłuchaj

Cheap Tobacco w Trójce (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

Transmisję koncertu Cheap Tobacco z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej usłyszeliśmy w niedzielę (14.10) od godz. 19.05 do 20.00.  

Grupa podczas 7 lat istnienia zagrała ponad 450 koncertów w kraju i zagranicą, zyskując uznanie słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych. Na swoim koncie mają ponad 15 nagród Grand Prix oraz nagród publiczności na festiwalach krajowych i zagranicznych, m.in: Rawa Blues, Suwałki Blues Festiwal, Synestezje, Bochum Total (Niemcy), Blues Alive (Czechy).

Zespół, będąc prawdziwie rockowym organizmem, jednocześnie nie pozwala zamknąć się w jakiejkolwiek szufladzie. Grupa, którą można było usłyszeć na antenie Radiowej Trójki, śmiało rezygnuje z utartych schematów na rzecz niecodziennych inspiracji, nie bojąc się przy tym utraty wiarygodności. Po koncertach promujących poprzednie nagrania nastał czas na nową twarz Cheap Tobacco.

Nadchodząca płyta "Szum" to emocjonalny rollercoaster, zabierający słuchacza w podróż wśród niebanalnych brzmień, melodii i rytmów. Dwanaście kompozycji nagranych na setkę w Monochrom Studio jest dowodem na to, że Cheap Tobacco to grupa bezkompromisowa, dla której rockowa energia i siła grania na żywo są wartościami nadrzędnymi. Wszystko to w połączeniu z elektryzującym i zarazem lirycznym głosem Natalii Kwiatkowskiej nie pozwala nam przejść obok albumu obojętnie. 

(mat. prasowe)

Polecane