"Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń", czyli książka o tym, jak smakować życie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń", czyli książka o tym, jak smakować życie
Zdjęcie ilustracyjneFoto: lzf/Shutterstock

W październiku, miesiącu walki z tą chorobą, przedstawiamy wyjątkowy reportaż "Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń".

Posłuchaj

Niezwykłe dziewczyny walczą z rakiem (Czas niezwykły/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Okładka książki Agnieszki Witkowicz-Matolicz "Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń" (fot. materiały promocyjne) Okładka książki Agnieszki Witkowicz-Matolicz "Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń" (fot. materiały promocyjne)

To nie jest książka o chorowaniu, to książka o tym, jak smakować życie! Do tej pory w przestrzeni publicznej funkcjonowały głównie historie onkologiczne ze smutnym zakończeniem. Ta książka pokazuje, że nawet po tak poważnej diagnozie i leczeniu można wrócić do normalnego życia i sięgać po więcej, a nawet dokonywać niemożliwego!

Co roku w Polsce ponad 18 000 kobiet poznaje diagnozę. 2 000 z nich to kobiety młode, wiele nawet przed trzydziestką. We wzruszającym i przejmującym reportażu Agnieszka Witkowicz-Matolicz opowiada historię dziesięciu niezwykłych kobiet, które odrzuciły stereotypowe myślenie i postanowiły chorować inaczej.

Aleksandra zamiast cicho popłakiwać w kącie na korytarzu Centrum Onkologii, na chemię wkładała intensywnie różową perukę. Przykład Kasi pokazuje, że po leczeniu onkologicznym można zostać mamą. A Hania rok po chemii ustanowiła żeglarski rekord świata opływając jachtem Antarktydę!

Gośćmi audycji są: Agnieszka Witkowicz-Matolicz – dziennikarka i reporterka, socjolożka, ale też pacjentka. Na raka piersi zachorowała w wieku 32 lat, rok po tym, gdy została mamą, oraz Aleksandra i Joanna – bohaterki książki.

W cyklu Na wyciągnięcie ręki – MukoKoalicja, czyli Koalicja na Rzecz Chorych na Mukowiscydozę, to porozumienie organizacji pozarządowych (Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą), Fundacji MATIO oraz Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę "Podaruj Oddech"), których celem jest działanie na rzecz chorych na mukowiscydozę.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Agnieszka Witkowicz-Matolicz (dziennikarka, reporterka, socjolożka, autorka książki "Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń"), Aleksandra Wiaderek-Barańska i Joanna Górska (bohaterki książki "Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń"), Przemysław Marszałek (członek zarządu Fundacji MATIO)
Data emisji: 8.10.2018
Godzina emisji: 23.09

mta. prasowe/ml/kw

Polecane