Kinga Dębska: poprzez niedoskonałość, wkracza światło

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kinga Dębska: poprzez niedoskonałość, wkracza światło
Kinga DębskaFoto: Marcin Kmieciński/PAP

Czy jest szansa na to, abyśmy stali się bardziej wrażliwi na potrzeby innych? Reżyserka Kinga Dębska, która gościła u Michała Olszańskiego udowadnia, że jest to możliwe.

Posłuchaj

Reżyserka Kinga Dębska gościem Michała Olszańskiego (Godzina Prawdy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Praga 1200.jpg
Agnieszka Zachar, czyli dobry duch warszawskiej Pragi

Kobieta o niezwykłej osobowości, a przede wszystkim wrażliwości. Ukończyła japonistykę, ale na co dzień zajmuje się pisaniem scenariuszy filmowych. Jej najnowszy film pt. "Zabawa, zabawa" został zaprezentowany podczas tegorocznego festiwalu w Gdyni. To historia, która porusza problem m.in. wrażliwości ludzkiej na problemy innych. Autorka filmu przekonuje, że nie zawsze jest to łatwa sztuka. 

– Tej wrażliwości w dzisiejszym świecie jest za mało. Nie chcę idealizować siebie w tej kwestii, bo sama chciałabym być bardziej wrażliwa i czujna jeśli chodzi o ludzkie nieszczęścia i dramaty. Mnie najbardziej ciekawią spotkania z ludźmi. Nie ważne, czy jest to plan filmowy, pisanie scenariuszy, czy mój czas prywatny. Interesują mnie przede wszystkim ludzie niedoskonali. Głęboko w to wierzę, że doskonałość jest zwyczajnie nudna, mało interesująca i nieprawdziwa – przekonuje Kinga Dębska.

Jaką historię opowiada film "Zabawa, zabawa"? Jaką rolę dzieciństwo odegrało w życiu Kingi Dębskiej i jak rozpoczęła się jej artystyczna droga? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Kinga Dębska (reżyserka)

Data emisji: 5.10.2018
Godzina emisji: 12.08

kb/kul

Polecane