Jak rozmawiać z dziećmi o chorobie babci lub dziadka?
2018-09-24, 00:09 | aktualizacja 2018-09-25, 13:09
Często stereotypowo myślimy, że osoba starsza nie potrzebuje już niczego, ma swój telewizor, swoje wyszywanki i koniec, już przeżyła życie - mówi gość audycji.
Posłuchaj
Jak zmienić takie podejście do osób w podeszłym wieku? Jak zachęcić wnuki do częstszego kontaktu z dziadkami? Jak rozmawiać z dziećmi o chorobach?
"Niezapominajka" to książka o wyrozumiałości, ale też o zetknięciu się dziecka z dorosłością. – Przede wszystkim chciałam w niej przedstawić wszystkie miłe wspomnienia związane z babcią, drobne sprawy, sytuacje, które mi się z nią kojarzą. Książka opowiada też o tej drugiej stronie, o problemach, w tym wypadku z pamięcią – mówi Agnieszki Świętek, autorka "Niezapominajki".
O tym, jak ważna jest relacja wnuków z dziadkami opowiedziała Maria Adamiec z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". – Często stereotypowo myślimy, że osoba starsza nie potrzebuje już niczego, ma swój telewizor, swoje wyszywanki i koniec, już przeżyła życie. Promyczkiem nadziei są osoby, które mimo wieku, nadal rozwijają swoje pasje. Ich aktywizacja jest ważna również ze względów zdrowotnych – tłumaczy Maria Adamiec.
Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której mówiliśmy również o zbliżającej się konferencji "Szkoła z zespołem Aspergera".
***
Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Goście: Agnieszki Świętek (autorka książki "Niezapominajka"), Maria Adamiec (Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę", koordynatorka konkursu "Seniorzy w akcji" i tutorka projektów międzypokoleniowych), Marta Polkowska (psycholog, coach, matka syna z zespołem Aspergera), Izabela Hindziuk–Machnica (współzałożycielka Ale Klubu, autorka bloga Zrozumieć AS’a, matka syna z zespołem Aspergera)
Data emisji: 24.09.2018
Godzina emisji: 23.08
jcz/ml