Czy palący pracownicy powinni zarabiać mniej?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy palący pracownicy powinni zarabiać mniej?
Hawaje planują stopniowo podnosić wiek legalnego zakupu papierosówFoto: pixabay.com

Z badań Work Service wynika, że 24 procent Polaków codziennie pali w miejscu pracy. Średnio wypalają 9 papierosów robiąc sobie przerwy w pracy. 

Posłuchaj

Czy palący pracownicy powinni zarabiać mniej? (Trójka/Za a nawet przeciw)
+
Dodaj do playlisty
+

Ten czas kosztuje pracodawców około 30 milionów złotych dziennie. W skali roku to 8 miliardów złotych! W sumie palacze spędzają na paleniu 20 dni w roku. Mają zatem drugi urlop. W niektórych firmach niepalący buntują się. Uważają, że wynagradzani tak samo, pracują więcej.

 - Jeśli te wszystkie dane są prawdziwe, a ich metodologia została potwierdzona, to mamy duży problem ekonomiczny - mówi Andrzej Malinowski. - Prowadzimy kampanię "Firma wolna od tytoniu". Chcemy przekonać pracodawców i palących, że powoduje to nie tylko konsekwencje natury finansowej, ale też społecznej. Straty wywołane przez palenie spowodowane są również konsekwencjami tego nałogu, czyli osłabieniem ogranizmu, podatnością na infekcje - tłumaczy prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. 

Pracodawcy prześcigają się w pomysłach na rozwiązanie tego palącego problemu. - Czas pracy powinien być rejestrowany i w ten sposób sprawa byłaby rozwiązana. Osoby, które dodatkowo biorą przerwę na papierosa, powinny po prostu dłużej pracować - mówi Jarosław Janecki, główny ekonomista Societe Generale.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Andrzej Malinowski (Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej), Aleksandra Kurowska (redaktor naczelna portalu politykazdrowotna.com), Jarosław Janecki (główny ekonomista Societe Generale), Aleksander Serwiński (Stowarzyszenie Libertariańskie, autor kanału internetowego "Myśli uwolnione"), Łukasz Salwarowski (prezes Stowarzyszenia Manko), Jeremi Mordasewicz (konfederacja Lewiatan) 
Data emisji: 25.09.2018
Godzina emisji: 12.07

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane