Duchowy wymiar rajdów motocyklowych
– Polacy potrafią używać motocykli z sensem. Jest w nas taki pierwiastek, że mamy potrzebę ducha, szacunek do ludzi i historii - opowiadały w "Klubie Trójki" Katarzyna Wróblewska i Iwona Węgrzyn-Bocheńska, dwie kobiety, które są komandorami rajdów motocyklowych.
Celem Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego jest odwiedzenie miejsc związanych ze zbrodnią katyńską i historią Polski na Kresach Wschodnich, kontakt z Polakami mieszkającymi na tych terenach
Foto: PAP/Tomasz Gzell
Katarzyna Wróblewska była komandorem tegorocznego XVIII Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego, a Iwona Węgrzyn-Bocheńska prowadzi rajdy motocyklowe w USA, gdzie na stałe mieszka.
Skąd u kobiet wzięła się pasja do motocykli? – Cóż, Bóg tak chciał – zaśmiała się Katarzyna Wróblewska. – Pierwszy raz pojechałam na Rajd Katyński w 2008 roku, póżniej był Rajd Jubileuszowy, a potem to już klasycznie wsiąkłam i Rajd Katyński stał się moim życiem. Rozkochałam się w Kresach i ludziach tam spotykanych. Krok po kroku byłam do tego przygotowywana i w końcu zostałam komandorem - opowiada swoją historię Katarzyna Wróblewska.
Obie panie opowiadały o swoich przeżyciach podczas rajdów, o patriotycznej turystyce motocyklowej, a także o tym, jak to jest, gdy przedstawicielki płci pięknej dowodzą ponad setką mężczyzn w czarnych skórzanych kurtkach dosiadających wielkich ryczących "stalowych rumaków".
Dlaczego rajdy motocyklowe w Polsce są wyjątkowe? Jak sprawić, żeby nasze pasje stały się pożyteczne dla społeczeństwa? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.
***
Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Goście: Katarzyna Wróblewska (komandor XVIII Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego), Iwona Węgrzyn-Bocheńska (komandor rajdów motocyklowych)
Data emisji: 18.09.2018
Godzina emisji: 21.09
jcz/gs