Sebastian Fabijański o "Kamerdynerze": dostałem tę rolę na imprezie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sebastian Fabijański o "Kamerdynerze": dostałem tę rolę na imprezie
Reżyser Filip Bajon zaproponował Sebastianowi Fabijańskiemu (na zdjęciu) zagranie głównej roli w "Kamerdynerze" po tym, jak zobaczył go w "Paniach Dulskich"Foto: PAP/Andrzej Grygiel

– Sytuacja, w której dostałem tę rolę była abstrakcyjna. Byłem na jakiejś imprezie, bankiecie, nagle o 23.30 dzwoni mi telefon. Patrzę, a to Filip Bajon – mówi Sebastian Fabijański.

Posłuchaj

Sebastian Fabijański o pracy nad filmem "Kamerdyner" (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

. Plakat 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

– Pierwsza myśl była taka, że dzwoni do mnie przez przypadek – opowiada odtwórca głównej roli w filmie "Kamerdyner". – Byłem w tak ciężkim szoku, że następnego dnia sprawdziłem w telefonie, czy ta rozmowa naprawdę się odbyła – dodaje aktor. W poniedziałek  "Kamerdyner" otworzył 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

– Jestem bardzo ciekawy, jak ten film zostanie odebrany. Zdecydowałem się na duże ograniczenie środków wyrazu, chcąc być adekwatnym do historii i chcąc zamknąć tego chłopaka, a potem mężczyznę, w swoim świecie. Gram tę postać od 17 do 45 roku życia. To było duże wyzwanie. Cały ten film był ogromnym wyzwaniem – przyznaje Fabijański. 

Co aktorowi sprawiło na planie największą trudność? Czego musiał się nauczyć specjalnie na potrzeby filmu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Sebastian Fabijański (aktor)
Data emisji: 18.09.2018
Godzina emisji: 10.46

jcz/gs

Polecane