Ania Rusowicz, Wojtek Mazolewski i Ten Typ Mes w jury muzycznego konkursu "Start NaGranie" Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ania Rusowicz, Wojtek Mazolewski i Ten Typ Mes w jury muzycznego konkursu "Start NaGranie" Trójki
Start NaGranieFoto: Polskie Radio

Zmagania debiutujących solistów i zespołów w programie "Start NaGranie" będą oceniać: Ania Rusowicz, Wojtek Mazolewski, Ten Typ Mes oraz Piotr Nagłowski i Hirek Wrona. Pierwszy odcinek muzycznego show już 5 października.

12 września uruchomiona została specjalna strona startnagranie.polskieradio.pl, przy pomocy której uczestnicy-amatorzy chcący spełnić swoje marzenia i wydać płytę, mogą zgłaszać swoje autorskie nagrania. W drugim etapie, spośród nadesłanych utworów, jury wybierze 35 wykonawców, którzy wezmą udział w eliminacjach w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. W poniedziałek 17 września radiowa Trójka przedstawiła kapitułę konkursu "Start NaGranie".

W jury znaleźli się: wokalistka Ania Rusowicz – znana z nagrań pod własnym szyldem oraz w ramach projektu niXes; basista i kontrabasista Wojtek Mazolewski – lider projektów Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet; Ten Typ Mes, czyli Piotr Szmidt – raper, producent i wydawca hiphopowy; Piotr Nagłowski – dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia oraz Hirek Wrona – dziennikarz muzyczny radiowej Trójki i DJ. 

W takim składzie jury oceni nadesłane dźwięki, a w fazie przesłuchań na żywo (7 pierwszych odcinków) – będzie komentować występy wybranych przez siebie 35 uczestników eliminacji. Do finału konkursu dostanie się 3 wykonawców, którzy zbiorą największą ilość pieniędzy ze sprzedaży swoich piosenek – na każdy z zaprezentowanych na antenie Trójki i udostępnionych na stronie konkursu utworów publiczność będzie oddawała głosy kupując je (w formacie interaktywnego video opublikowanego w mediach społecznościowych, na stronach internetowych organizatorów i uczestników oraz innych aplikacjach mobilnych wskazanych lub wybranych przez organizatorów). 

Finał "Start NaGranie" odbędzie się 21 grudnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej i będzie transmitowany na antenie Trójki. W jego trakcie 3 uczestników zaprezentuje po dwa autorskie utwory, a jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą jest sesja nagraniowa i wydanie płyty przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia oraz promocja na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

Więcej o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin: startnagranie.polskieradio.pl

Polecane