Nie tylko obwarzanki i Smok Wawelski, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Krakowie 

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nie tylko obwarzanki i Smok Wawelski, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Krakowie 
"Trójka wraca do korzeni" w KrakowieFoto: Izabela Woźniak/Trójka

– Zapraszam słuchaczy Trójki, mieszkańców Krakowa oraz turystów na wyjątkowy spacer śladem piosenek o tym mieście – mówiła Izabela Woźniak, która w czwartek 13 września odwiedziła z reporterskim mikrofonem gród Kraka.

Posłuchaj

Najstarsze miasto uniwersyteckie w Polsce (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

A to wszystko w ramach popularnego radiowego cyklu "Trójka wraca do korzeni".

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 20 miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę i Kołobrzeg. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 13 września w Krakowie. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawostek o atrakcjach turystycznych i zwyczajach mieszkańców grodu Kraka.

Ponadto pojawiły się informacje o mało znanych wydarzeniach z historii i teraźniejszości stolicy Małopolski, a reporterka Programu 3 Polskiego Radia – Izabela Woźniak – zaprosiła do rozmowy nie tylko turystów, ale również animatorów kultury i aktywistów – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Krakowa. – Z moimi gośćmi porozmawiałam o stereotypach dotyczących tzw. Krakusów, ale mam też ochotę przekonać się, czy rzeczywiście jest to miasto idealne do spacerów i uprawiania sportu. Zajrzałam też na Kazimierz – ulubione miejsce turystów z całego świata, w którym mieszkańcy podobno czują się mniejszością – mówiła Izabela Woźniak, która będąc w najstarszym ośrodku akademickim w Polsce sprawdziła również, czy jest on gotowy na rozpoczęcie roku studenckiego.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Polecane