Czy wezmę udział w wyborach samorządowych?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy wezmę udział w wyborach samorządowych?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: De Visu / Shutterstock.com

Przed wyborami samorządowymi PiS i Koalicja Obywatelska licytują obietnicami. Ciekawostką jest to, że partie rywalizujące proponują niemalże to samo.

Posłuchaj

Czy Polacy chętnie pójdą na wybory? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

ZUS shutterstock 1200.jpg
Czy zasady płacenia składki ZUS dla prowadzących działalność muszą się zmienić?

Zarówno z jednej, jak i drugiej strony znajdziemy zatem pomysły na przyjazne szkoły, na walkę ze smogiem i pakiety pomocowe dla seniorów. Wszyscy proponują również wsparcie dla rozbudowy internetu i budowę nowych dróg. Nowością są pomysły Koalicji Obywatelskiej: finansowanie obiadów dla wszystkich uczniów i zakaz zadawania prac domowych.

– Stworzyliśmy podstawy programowe, pod którymi podpisali się nie tylko wszyscy liderzy, ale również popierają je nasi członkowie. Nie da się ukryć, że mamy jeden wspólny cel, aby obywatelom w małych ojczyznach żyło się po prostu lepiej – mówi posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska. – Jednym przykładem jest "Przyjazna szkoła". Po reformie wprowadzonej przez PiS jest duży chaos. W XXI wieku powinniśmy mieć szkołę jednozmianową i nowoczesną – dodaje. 

– Pamiętajmy, że wybory samorządowe to nie tylko sejmik wojewódzki, ale również mniejsze i większe miejscowości, nieduże gminy. Tam wybiera się najczęściej ludzi zaangażowanych w sprawy społeczne i takie, które nie są zbyt związane z konkretnymi partiami – mówi Tomasz Latos, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Paulina Hennig-Kloska (poseł, Koalicja Obywatelska, .Nowoczesna), Tomasz Latos (poseł, Prawo i Sprawiedliwość), Kazimierz Kik (politolog), dr Sergiusz Trzeciak (ekspert ds. marketingu politycznego), Dominik Owczarek (Instytut Spraw Publicznych), prof. Adam Grzegorczyk (Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie)
Data emisji: 11.09.2018
Godzina emisji: 12.08

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane