Rola wartości w życiu człowieka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rola wartości w życiu człowieka
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pressmaster/Shutterstock.com

Dzień Dobry! Dziękuję, że mnie Państwo do siebie zaprosili. Niedziela, godzina czternasta z minutami, to świąteczny obiad. Może już desery?

Posłuchaj

Czym są dla nas wartości? (Wszystko, co najważniejsze/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Ubrałem się świątecznie: marynarka i koszula jak należy, wyczyszczone półbuty. Nie mam krawata, proszę wybaczyć: byłoby może zbyt sztywniacko, prawda? Przyniosłem za to kwiatki i czekoladki. Kwiaty to piękno i szacunek, czekoladki to magnez, bardzo zdrowy.

Spotykamy się przy niedzielnym stole. Tę audycję przygotowujemy razem, prawda? Przy niedzielnym stole kosztuje się smakołyków, ale też się rozmawia. Stół, zwłaszcza niedzielny, to dzielenie się tym, co mamy najlepszego. To rozmowa o tym, co warto, co ważne, co ciekawe, co ma sens, co sprawia, że żyje nam się – i żyje się z nami – lepiej.

Na każde spotkanie przynoszę jakąś opowieść (to te kwiatki i czekoladki). Opowieść kogoś, kto wie, co mówi, a mówi nie po to, by się popisać, tylko podzielić: tym co dla niego, dla niej ważne, a być może najważniejsze.

To rozmowy – z Państwa udziałem, mam nadzieję – o, jak to powiadają, niebie i chlebie: o konkretnych rzeczach i sprawach, ale zawsze w perspektywie sensu i wartości. To rozmowy, bez gadaniny.

Zapraszam Państwa do wysłuchania dołączonego nagrania i dziękuję, że Państwo zaprosili nas do siebie. Nas, czyli: Edytę Kocembę-Górkę (wydawcę tego programu), Agnieszkę Furtak – Bilnik, która przygotowuje nagrania. A ja obiecuję, że na każde niedzielne spotkanie będę miał przygotowaną czystą koszulę, kwiatki i czekoladki.

***

Tytuł audycji: Wszystko, co najważniejsze
Prowadzi: Dariusz Bugalski 
Gość: prof. Wiesław Łukaszewski (psycholog, specjalizujący się w psychologii osobowości, psychologii społecznej, psychologii motywacji. SWPS)
Data emisji: 9.09.2018
Godzina emisji: 14.08

ml

Polecane