Filmowe Talenty Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Filmowe Talenty Trójki
Jurorzy Talentów Trójki w kategorii FilmFoto: Katarzyna Borowiecka/Polskie Radio

To było specjalne wydanie audycji "Trójkowo, filmowo", podczas której Ryszard Jaźwiński spotkał się z tegorocznymi finalistami konkursu Talenty Trójki w kategorii Film: Justyną Mytnik, Pauliną Ziółkowską oraz Jakubem Radejem.

Posłuchaj

Finaliści Talentów Trójki w kategorii Film (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

– Mój film, który najbardziej lubię, to ten najnowszy, który będzie miał premierę we wrześniu w Gdyni. Fascinatrix to historyczny musical, opowiadający o polowaniu na czarownice – mówiła w audycji Justyna Mytnik. 

– "Rykoszety" opowiadają o zbrodni Lubińskiej, która miała ostatnio 36 rocznicę. Mimo tego, że to historia z PRL-u, to mamy tu wymiar współczesny. W filmie pokazałem jak władza wchodzi z butami w życie ludzi – podkreślił w audycji Jakub Radej. 

– Najprościej mówiąc "Na zdrowie" to film o kichaniu. Jednak opowiada on o tym, jak można się zarażać, nie tyle co chorobą, ale innymi ludźmi. Jakimś otoczeniem czy społecznymi sprawami. Można też pochorować się na zwykłych ludzi, a nawet na samego siebie – w skrócie opowiedziała o swoim filmie Paulina Ziółkowska. 

Konkurs Talenty Trójki, organizowany od 2010 roku przez Program 3, stanowi formę realnej pomocy dla debiutantów na początku ich drogi artystycznej. Biorą w nim udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy – studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia. Kandydatów zgłaszają uczelnie artystyczne, instytucje kultury i fundacje. Nagrody (w wysokości 10 000 zł dla zwycięzców oraz po 3000 zł dla finalistów) przyznawane są w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki Wizualne.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Justyna Mytnik, Paulina Ziółkowska oraz Jakub Radej (finaliści konkursu Talenty Trójki w kategorii Film)
Data emisji: 2.09.2018
Godzina emisji: 14.07

kw

Polecane