Współpraca

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Współpraca
TIFFFoto: mat. organizatorów

TIFF Festiwal – Warsaw Gallery Weekend – Talenty Trójki 2018 – Pokonać mur – Project Room – Archeologia Fotografii – Le Corbusier – Ars Independent.

Zaczynamy, polecamy! Agnieszka Obszańska zaprasza na Warsaw Gallery Weekend, czyli coroczny festiwal sztuki współczesnej organizowany przez prywatne galerie. W 29 galeriach zobaczymy kilkadziesiąt wystaw oraz bogaty program towarzyszący, a na WGW zaprasza Dawid Radziszewski.

Agnieszka Szydłowska zabiera nas do Katowic na festiwal Ars Independent, który rusza już 25 września. O szczegółach opowiada Bartek Sołtysik.

Tu można wysłuchać pierwszej godziny RDK z 1 września >>>

Tu można wysłuchać drugiej godziny RDK z 1 września >>>

WSPÓŁPRACA to hasło tegorocznej edycji TIFF Festival – międzynarodowego festiwalu skupionego na fotografii, który odbywa się we Wrocławiu i rusza już 6 września! Trzon TIFF Festival stanowi Program Główny, to trzy wystawy: Jak odmawiać w galerii SiC! BWA Wrocław, eksplorująca pojęcia odmowy współpracy; Praktyka okupacji dzieła w Muzeum Współczesnym Wrocław, która w swojej formie jest zatrzymanym w czasie śledztwem, mającym na celu ustalenie autorstwa prac z kolekcji; oraz TIFF Plays Pokemon w przestrzeni IP Studio, której intrygujący tytuł kryje prace oparte na internetowej współpracy pomiędzy nieznanymi sobie ludźmi. Ponadto jeszcze TIFF Open, Sekcja Publikacji, Festival Lab, warsztaty, dyskusje, spotkania, a u nas o programie tuż przed rozpoczęciem festiwalu opowiada Maciej Bujko – dyrektor programowy TIFFa.

Znamy już finalistów naszego konkursu Talenty Trójki 2018 w kategorii Sztuki Wizualne, oto oni: Norbert Delman, Irmina Rusicka i Tomek Pawowski! Cieszymy się razem z nimi i czekamy na finałową galę 10 września, a dziś spotkanie z kolejnym finalistą, tym razem o swojej pracy opowiada Norbert Delman.

Talenty Trójki – wszystko o konkursie  >>>

Jan Niebudek przeprowadza nas przez autobiograficzną opowieść Mariny Abramović "Pokonać mur", a Michał Margański prowadzi do CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, gdzie możemy oglądać kolejną odsłonę Project Room, tym razem zapraszamy na wystawę Ani Nowak "Czy można umrzeć na złamane serce?"

Odwiedza nas także Karolina Puchała-Rojek, by opowiedzieć o tygodniu fotografii w Fundacji Archeologia Fotografii. Od 6 do 16 września na ul. Chłodnej 20 w Warszawie czeka nas cykl wydarzeń, podczas których będzie można zobaczyć fotografie warszawskiej Woli, dowiedzieć się, w jaki sposób chronić domowe zbiory zdjęć i odwiedzić fundacyjne archiwum, w którym znajdują się ikoniczne prace polskich fotografów i stare zdjęcia Warszawy.

Fundacja Archeologia Fotografii (fot. Sławomir Kasper) Fundacja Archeologia Fotografii (fot. Sławomir Kasper)

Anna Dudzińska zaprasza nas na spotkanie z architekturą, a w telefonicznym skrócie mkniemy przez Poznań, Gdańsk, Tarnów.

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał Margański, Jan Niebudek  
Data emisji: 1.09.2018 
Godziny emisji: 13.08, 14.08

Polecane