Nie tylko żołnierskie piosenki, bursztyn i ryby, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Kołobrzegu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nie tylko żołnierskie piosenki, bursztyn i ryby, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Kołobrzegu
Trójka na plaży w KołobrzeguFoto: Anna Rokicińska

Tym razem w ramach akcji "Trójka wraca do korzeni" zabraliśmy naszych słuchaczy do Kołobrzegu. Po tym mieście oprowadzała Państwa nasza reporterka Anna Rokicińska.

Posłuchaj

Przegląd kołobrzeskiej prasy (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

– Tym razem odwiedzimy nadmorskie i piękniejące z roku na rok miasto, które kiedyś dzielnie walczyło z piratami, a obecnie ma status uzdrowiska. Sprawdzimy na przykład, czy kuracjusze prowadzą nocne życie – mówiła Anna Rokicińska, która w czwartek 30 sierpnia odwiedziła z reporterskim mikrofonem Kołobrzeg. A to wszystko w ramach popularnego radiowego cyklu "Trójka wraca do korzeni".   

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili kilkanaście miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce i Iławę. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 30 sierpnia w Kołobrzegu. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawostek o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych i zwyczajach mieszkańców popularnego kurortu wakacyjnego nad Bałtykiem.

Ponadto pojawiły się informacje o mało znanych wydarzeniach z historii i teraźniejszości regionu, a reporterka Programu 3 Polskiego Radia – Anna Rokicińska – zaprosiła do rozmowy nie tylko turystów, ale również animatorów kultury i aktywistów – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Kołobrzegu. – Wrócimy również do skomplikowanej i naznaczonej wojnami historii tego ośrodka i opowiemy pierwszym w Polsce społecznym muzeum miejskim. Odwiedzimy miejscowego mincerza. Wrócimy też do lat, gdy Kołobrzeg kojarzył się z piosenką żołnierską – zwłaszcza, że sentyment za festiwalem wciąż jest tu żywy. A ponieważ wakacje już się kończą, to sprawdzimy też, czy ktoś w tym mieście cieszy się z końca sezonu – zapowiadała przed swoim wyjazem do Kołobrzegu Anna Rokicińska.

Relacje te zostały wyemitowane porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" i audycji "Do południa" o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Polecane