Rozmowa o rozmowie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rozmowa o rozmowie
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Pressmaster

"Życie warte jest rozmowy" – tak zatytułowany został otwarty całodzienny panel poświęcony… niedostatkom rozmowy. Odbędzie się on 10 września w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Posłuchaj

Jak rozmowa ratuje życie? (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Dlaczego we współczesności szerzą się depresja, narkotyki, dopalacze, samobójstwa? Czy to wina mediów, które podsuwają nierealne wzorce, czy brak czasu (i miłości) ze strony rodziny, czy zagubienie, poczucie braku szans i nieprzystawalności do dzisiejszego świata? Czy zwątpienie w sens pracy? Nadwrażliwość? A może brak poczucia wartości? Brak wiary?

Teoretycznie każdy może zgłosić się z problemami do poradni zdrowia psychicznego, do coacha, iść na zajęcia uczące radzenia sobie ze stresem. Jednak zanim ktoś uda się do "fachowca", potrzebny jest zwykły ludzki odruch, uwaga, posłuchanie. Potrzeba ludzkiego zainteresowania. Co jest najbardziej potrzebne nam wszystkim? Rozmowa.

Nie chodzi o profesjonalne poradnictwo – każdy, nawet nie mający pojęcia o psychologii, jest w stanie pomóc komuś zagrożonemu samobójstwem. Wystarczy rozmowa.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzący: Monika Małkowska
Goście: Halszka Witkowska (suicydolog, członek Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego, doktorantka na Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, pomysłodawca i koordynator kampanii "Życie warte jest rozmowy"), Grzegorz Jach (wieloletni oficer policji, autor programu dla młodzieży "Profilaktyka a ty", społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka, reżyser spektakli historycznych)
Data emisji: 29.08.2018
Godzina emisji: 21.10

ml/mk

Polecane