"Fest program" prosto z Gdyni

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Fest program" prosto z Gdyni
Studio plenerowe radiowej Trójki na pokładzie Daru Pomorza Foto: Magdalena Trzaska/Polskie Radio

Nie po raz pierwszy odkrywamy Gdynię, po raz kolejny frapuje nas, ile ciekawych inicjatyw, a co najważniejsze – ilu kreatywnych ludzi przyciąga to miasto.

Posłuchaj

"Fest program" prosto z Gdyni! (Fest program/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Aby jednak nie ulec wrażeniu przybysza z zewnątrz, oddajemy głos gdynianom. Odwiedza nas Joanna "Frota" Kurkowska, fotografka, specjalistka od nowych mediów, wielbicielka muzyki, komiksów, książek i gier komputerowych. Znamy się od lat, wielokrotnie korzystałyśmy z jej pomocy przygotowując programy z Gdyni. Jej zdjęcia można śledzić TU.

Spotykamy się również z Nadią Honorata Januszko i Tomek Prozorowicz, a rozmawiamy o galerii Punkt. Rzecz jasna w Gdyni. "Galeria Punkt jest dla nas miejscem spotkań ze sztuką, twórczością, ale przede wszystkim z ludźmi, którzy tworząc ją, lub oglądając, budują wspólnie z nami historię tego miejsca" – piszą na swojej stronie. Pytamy, co to znaczy. 

<<< Lato z Radiem Festiwal 2018 – serwis specjalny >>>

Rozmawiamy z Joanną Dudą i Martą Ożóg-Orzegowską, które wymyśliły i realizują cykl koncertów w ogrodzie. A dokładnie Ogrodzie Zimowym, czyli cyklu spotkań artystycznych mających na celu zestawianie różnych dziedzin sztuki w przestrzeni salonu, ogrodu zimowego i ogrodu letniego modernistycznej willi na Kamiennej Górze przy Józefa Korzeniowskiego – to nasza propozycja.

Z Gabi Darmetko odwiedzamy nowe miejsce z długą historią. W Gdyni :) Budynek, który dawniej mieścił Konsulat Szwecji, jest od 24 sierpnia Konsulatem Kultury, czyli nową siedzibą Gdyńskiego Centrum Kultury. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji!

***

Tytuł audycji: Fest Program
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Data emisji: 24.08.2017
Godzina emisji: 12.06

Polecane