Jak samorządy traktują kulturę?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak samorządy traktują kulturę?
zdjęcie ilustracyjneFoto: dudassbela/Pixabay

Na początku naszej transformacji ustrojowej niektórzy byli zdania, że kultura sama się utrzyma. Toteż w wolnorynkowej rywalizacji wielu zaczęło stosować popkulturowe zasady działania w odniesieniu do kultury.

Posłuchaj

Ile powinny dla sztuki robić samorządy? (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Jak stworzyć sensowną opozycję w samorządowym układzie, żeby wartościowe zjawiska wygrywały z popularnymi? Jak silne są środowiskowe naciski, które tworzą system cenzorski znacznie bardziej restrykcyjny niż dawna socjalistyczna cenzura?

Będziemy rozmawiać o tym, jak samorządy – w tym stanie i układzie, w jakim są obecnie – traktują kulturę, ile na nią łożą, czy w ogóle postrzegają potrzebę jej dotowania.

Warto o tym rozmawiać teraz, bo za dwa miesiące – 21 października – czekają nas wybory samorządowe.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzący: Monika Małkowska
Goście: Agnieszka Korytkowska-Mazur (reżyser, teatrolog, kulturoznawca, producent, redaktor, wykładowca, dyrektor generalny i artystyczny Teatru Dramatycznego w Białymstoku), Zbigniew Belowski (dyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu, radny Pionek), Artur Krajewski (artysta, profesor warszawskiej ASP, inicjator i organizator Interdyscyplinarnego Festiwalu Miasto Gwiazd w Żyrardowie)
Data emisji: 23.08.2018
Godzina emisji: 21.08

ml

Polecane