Posłowie PO i PiS zgodnie: termin wyborów jest optymalny

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Posłowie PO i PiS zgodnie: termin wyborów jest optymalny
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

– Waga tych wyborów jest tak duża, że frekwencja powinna być wysoka – ocenili informację o terminie wyborów samorządowych goście "Pulsu Trójki", poseł PO Arkadiusz Myrcha oraz poseł PiS Tomasz Latos.

Posłuchaj

Poseł PO Arkadiusz Myrcha oraz poseł PiS Tomasz Latos o terminie wyborów samorządowych (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Poznaliśmy datę wyborów samorządowych. Odbędą się one 21 października. – Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach – napisał na swoim profilu na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się 4 listopada.

– Termin wydaje się optymalny - powiedział poseł PO Arkadiusz Myrcha. – Na pewno w ten sposób unikniemy kontrowersji, które pojawiłyby się przy innej propozycji daty, jak np. obchodów święta niepodległości i upolitycznienia tych obchodów. Zagrożenie jest tylko takie, że druga tura wyborów odbędzie się podczas długiego weekendu, co zawsze może być problemem, jeśli chodzi o frekwencję. Natomiast waga tych wyborów jest tak duża, że frekwencja powinna być wysoka – dodał polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

 Zgadzam się, że termin jest optymalny. Byłoby wielką niezręcznością, gdybyśmy w dniu odzyskania niepodległości mieli iść jednocześnie do urn – powiedział poseł Tomasz Latos. – Również niezbyt fortunne byłoby, gdyby te obchody, a dokładnie data odzyskania niepodległości Polski była pomiędzy jedną a druga turą. A tak, wybory zostaną rozstrzygnięte wcześniej i władza będzie mogła sobie organizować obchody, więc chyba jest idealnie – dodał polityk PiS.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Arkadiusz Myrcha (poseł PO) i Tomasz Latos (poseł PiS)
Data emisji: 14.08.2018
Godzina emisji: 17.44

tjak/mk

Polecane