Andrzej Halicki: inicjatywa Roberta Biedronia pomaga Prawu i Sprawiedliwości

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Andrzej Halicki: inicjatywa Roberta Biedronia pomaga Prawu i Sprawiedliwości
Andrzej HalickiFoto: PR

– Robert Biedroń powinien z nami współpracować i to powinien być jego naturalny wybór. Nie widzę powodów, żeby ze sobą walczyć – powiedział Andrzej Halicki na antenie Trójki. Poseł Platformy Obywatelskiej odniósł się do informacji, że prezydent Słupska miałby założyć własne ugrupowanie polityczne.

Posłuchaj

Andrzej Halicki o nowym ugrupowaniu Roberta Biedronia (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Prezydent Słupska Robert Biedroń ma w tym roku ogłosić założenie własnego ugrupowania pod nazwą Kocham Polskę. Inicjatywa miałaby sprawdzić swoje siły w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Andrzej Halicki jest sceptyczny i zaznacza, że to działanie na szkodę opozycji. – Ten, kto chciałby walczyć z Platformą Obywatelską jako tą najważniejszą, bo jednak najsilniejszą i najbardziej stabilną strukturą opozycji, budującą Koalicję Obywatelską jako alternatywę dla centralizacji, pomaga PiS – powiedział. Jednak na pytanie, czy Kocham Polskę mogłoby być realnym zagrożeniem dla jego partii odpowiedział, że "nie sądzi".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Polityk mówił też o rosnącym poparciu dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej, które obecnie w sondażach oscyluje wokół 10 proc. Według Andrzeja Halickiego SLD nie jest rywalem dla PO. – Przeciwnik jest zupełnie gdzie indziej – podkreślił, uznając lata rządów Prawa i Sprawiedliwości za "demolkę". – Oceniam te trzy lata bardzo krytycznie – stwierdził.

Do czwartku ma zapaść decyzja prezydenta Andrzeja Dudy, czy zawetuje ustawę o nowej ordynacji wyborczej do europarlamentu. Andrzej Halicki nie wierzy, że ewentualne weto jest autonomiczną decyzją głowy państwa, a jego macierzystej partii. – To nie jest tak, że prezydent nagle wybił się na niepodległość – powiedział polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Andrzej Halicki (poseł Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 14.08.2018
Godzina emisji: 8.14

msze/kw

Polecane