Komentarze polityków ws. nowej ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Komentarze polityków ws. nowej ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego
zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandru Nika/Shutterstock

Kukiz'15, Wolni i Solidarni, PSL oraz Partia Razem są przeciwne nowej ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".

Posłuchaj

Piotr Zgorzelski i Ryszard Czarnecki o nowej ordynacji wyborczej do PE (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Piotr Zgorzelski (PSL) uważa, że ta ordynacja wypacza zasadę reprezentatywności. Jak mówił, prowadzi ona do stworzenia swoistego duopolu PiS i PO. – W 2014 roku te dwie partie zgarnęły 75 procent wszystkich mandatów do Parlamentu Europejskiego, a w myśl nowej ordynacji mają szansę na aż 90. Gdzie tu jest reprezentatywność?  pytał polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Ryszard Czarnecki (PiS) podkreślił, że nie wiemy, jaki będzie werdykt wyborców i nie należy przesądzać, na kogo postawią. Jego zdaniem ta ordynacja to w dużym stopniu powielenie tego, co obowiązuje w ordynacji parlamentarnej.  Wybory europejskie to obecnie "randka w ciemno". Wyborca w województwie kujawsko-pomorskim głosuje i nie wie, czy będzie miał jednego reprezentanta, czy trzech  tłumaczył gość Trójki.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Piotr Zgorzelski (PSL) i Ryszard Czarnecki (PiS)
Data emisji: 8.08.2018
Godzina emisji: 17.45

mr/mk

Polecane