Wygrana w wyborach dzięki internetowi? Komentatorzy podzieleni

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wygrana w wyborach dzięki internetowi? Komentatorzy podzieleni
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pryzmat/shutterstock.com

– Internet jest kluczowy w zwycięstwie w wyborach – przekonywał Mateusz Sabat (Big Data for Leaders). Ze swoim przedmówcą nie zgodził się Bogdan Pliszka (Politechnika Śląska), który uważa, że "w wyborach samorządowych zdecyduje kontakt bezpośredni".

Posłuchaj

Mateusz Sabat i Bogdan Pliszka o roli internetu w wyborach (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Mateusz Sabat, który stworzył raport na ten temat, tłumaczył, że ma on pokazać kandydatom, że internet jest coraz ważniejszy w maratonie wyborczym. – Debata publiczna przenosi się do internetu, zostawiamy tam też coraz więcej danych – podkreślił gość Trójki. – Uważam, że internet jest kluczową przewagą konkurencyjną tych, którzy wygrywają – dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Bogdan Pliszka stwierdził z kolei, że jego przedmówca cały czas mówił o wyborach ogólnokrajowych. Jego zdaniem w wyborach samorządowych internet niekoniecznie będzie decydował. – Jestem przekonany, że kandydatowi, który reprezentuje radę miasta w dwóch, trzech dzielnicach nie wystarczy sama kampania w internecie. To kontakt bezpośredni zdecyduje – powiedział ekspert.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Mateusz Sabat (Big Data for Leaders) i Bogdan Pliszka (Politechnika Śląska)
Data emisji: 6.08.2018
Godzina emisji: 17.45

mr/mk

Polecane