Wybory prezydenckie w Warszawie. Jan Śpiewak: stawka jest bardzo wysoka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wybory prezydenckie w Warszawie. Jan Śpiewak: stawka jest bardzo wysoka
Widok na centrum Warszawy. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Lukas Bischoff/shutterstock

– Czeka nas intensywna kampania wyborcza, bo stawka w tych wyborach jest wysoka – stwierdził na antenie Trójki kandydat na prezydenta Warszawy Jan Śpiewak. Sławomir Potapowicz, przewodniczący Nowoczesnej w Stolicy, stwierdził z kolei, że "to media będą miały kluczowy wpływ na wyników tych wyborów".

Posłuchaj

Jan Śpiewak i Sławomir Potapowicz o wyborach prezydenckich w Warszawie (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Zarząd stołecznego SLD cofnął w czwartek rekomendację na prezydenta Warszawy Andrzejowi Celińskiemu. Polityk w środę w wulgarny sposób zwrócił się na Facebooku do Jana Śpiewaka, lidera stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, który również chce ubiegać się o urząd prezydenta stolicy. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".  

 Ubolewam, że minister kultury używa takiego języka. To jest poziom, którego mam nadzieje, nie będziemy już obserwować. Czeka nas za to bardzo intensywna kampania, bo stawka jest wysoka. PO musi obronić Warszawę, żeby przetrwać, a PiS może na tych wyborach tylko zyskać. My pozycjonujemy się w opozycji do obu tych sił. Nie jest to łatwe, bo to duże miasto, gdzie głosuje bardzo wielu ludzi. Ta kampania będzie wymagała dużego zaangażowania, ale zapowiada się ciekawie– stwierdził Jan Śpiewak.

Sławomir Potapowicz dodał, że "kampania, z którą mamy do czynienia, jest na pewno inna od tych, które mieliśmy kilka lat temu".  Widzę jak to wszystko się zmienia i jak różne narzędzia są używane. Ta kampania z tego punktu widzenia, będzie zupełnie inna. To media będą jednym z istotnych elementów, które będą miały wpływ na wynik wyborów  dodał Potapowicz.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Jan Śpiewak (kandydat na prezydenta Warszawy), Sławomir Potapowicz (przewodniczący Nowoczesnej w Warszawie)
Data emisji: 27.07.2018
Godzina emisji: 17.45

koz/kw

Polecane