Kolonie francuskie 6

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kolonie francuskie 6

Kolonie francuskie 6

Inwazja Francuzów na Śląsku w ramach Ars Cameralis.
Szczegóły na www.cameralis.art.pl

Les Rita Mitsouko – Communiqueur d’amour
Neimo – Johnny Five
Second Sex – Mon Autre Coté
Yelle – Je veux te voir
Joakim – Lonely Hearts

---------------------ars cameralis 2007

Loyola - Black Hearted Hate
Jack The Ripper – White Men In Black
Jack The Ripper – I Was Born A Cancer
Eric Marchand & Balkaniks – Ar Foll
Loyola – Hello Goodbye

W ramach festiwalu Art Cameralis wystąpią w Polsce w najbliższych dniach dwa zespoły z Francji.

16 listopada będzie można usłyszeć grupę Loyola, która ma na koncie tylko jedną, za to bardzo udaną płytę „It will shine” (2006). Zespół powstał w 2004 roku kiedy kuzyni: Pierre Walter (wokalista i gitarzysta) i Thomas Walter (perkusista) spotkali Vincenta Roberta (basista). Charakterystyczny styl grupy to zasługa Pierre’a, którego utwory utrzymane są w duchu amerykańskiego soulu, folk rocka i new wave. 

Dzień później w Katowicach wystąpi grupa Jack the Ripper. Zaczęli grać razem w 1995 roku, ale dopiero po kilku latach koncertów powstała pierwsza płyta „The book of lies”. Krążek stanowił podsumowanie pierwszego okresu działalności i był w całości po angielsku, przez co żadna francuska wytwórnia nie była zainteresowana jego wydaniem. Ukazał się we wrześniu 2001, a dystrybucją zajęła się niezależna firma.
Po udanym występie na festiwalu Printemps de Bourges w 2002, gdzie okrzyknięto ich odkryciem (Talent Scène), odbyli pierwszą trasę koncertową po Francji. Płytą „I’m coming” (2003) weszli do oficjalnego obiegu. Nagrana w 2005 „Ladies first”, wyprodukowana  w Studios Impuls w belgijskim Louvain, daje przedsmak spektakularnych występów scenicznych grupy. 

Muzyka Jack the Ripper to wypadkowa różnorodnych wpływów i fascynacji – od Nicka Cave’a przez songi Kurta Weilla po Ennio Morricone. Jack the Ripper to świetny zespół koncertowy, zwłaszcza ze względu na pełnego charyzmy wokalistę – Arnaud Mazurela.

Uczta dla miłośników muzyki alternatywnej!

Polecane