"Zagadkowa niedziela" prosto z Jarocina!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Zagadkowa niedziela" prosto z Jarocina!
"Zagadkowa niedziela" w Jarocinie Foto: PR

Na festiwalu w Jarocinie pojawili się najmłodsi fani rocka. To było wyjątkowe wydanie audycji, w której wystąpili również wyjątkowi goście, związani są z tym miastem nie tylko dzięki muzyce. 

Posłuchaj

Jarocin wczoraj i dziś (Zagadkowa niedziela/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Już jako dziecko czekałem na moment, kiedy będę mógł pójść na festiwal. Pierwszy raz byłem w podstawówce. Wrażenie było niesamowite – wspomina swój pierwszy festiwal Tomek Jankowski, który dziś jest szefem "Jarocińskich Rytmów Młodych". – Jeżeli miałbym określić to wydarzenie w trzech słowach to byłyby to: bunt, muzyka i różnobarwność – dodaje. 

Drugim gościem zagadkowego, plenerowego studia, był Marek Piekarczyk, który od lat 80-tych pojawia się w Jarocinie. – Zakochałem się w tej jarocińskiej atmosferze. Kiedyś były czasy, w których nie było takich klimatów i takiej muzyki w całej Polsce. Jedynie Jarocin pozwalał na oderwanie się od szarości – wspomina piwersze festiwale. – Wtedy w Polsce było bardzo źle. Wszędzie było pełno kłamstwa i innych złych rzeczy, a właśnie ci ludzie na festiwalu demonstrowali, że się na to nie zgadzają – dodaje.  

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Tomasz Jankowski (szef "Jarocińskich Rytmów Młodych"), Marek Piekarczyk (muzyk), 
Data emisji: 15.07.2018
Godzina emisji: 9.07

kw

Polecane