Wiceszef MON: wkrótce poinformujemy o sprzęcie, jaki chcemy zakupić

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wiceszef MON: wkrótce poinformujemy o sprzęcie, jaki chcemy zakupić
Szczyt NATOFoto: PAP/EPA/IAN LANGSDON

– Pracujemy nad modernizacją techniczną sił zbrojnych. O nowym sprzęcie, jaki Polska planuje zakupić, już wkrótce poinformuje Mariusz Błaszczak, szef MON – mówił Wojciech Skurkiewicz w audycji "Puls Trójki".

Posłuchaj

Wojciech Skurkiewicz o ustaleniach na szczycie NATO (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump rozmawiali w środę o wzmacnianiu polsko-amerykańskiej kooperacji wojskowej w zakresie sprzętu oraz współpracy jednostek wojskowych. Rozmowa odbywała się w ramach trwającego szczytu NATO w Brukseli. 

Do wspomnianego spotkania odniósł się na antenie radiowej Trójki Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej. – Relacje polsko-amerykańskie są na bardzo wysokim poziomie. Niektórzy próbują przekonywać, że między państwami jest jakieś ochłodzenie, ale absolutnie nic takiego nie ma miejsca. Polska jest jednym z pięciu krajów NATO, realizujących zobowiązania Sojuszu Północnoatlantyckiego – powiedział gość Trójki. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wiceminister przypomniał również, że trwają negocjacje ze stroną amerykańską ws. drugiej fazy programu "Wisła". – Chodzi o system przeciwrakietowy Patriot i kolejne baterie w ramach tego systemu. Oprócz tego pracujemy nad modernizacją techniczną sił zbrojnych. O nowym sprzęcie, jaki Polska planuje zakupić, już wkrótce poinformuje Mariusz Błaszczak, szef MON - zapowiedział Wojciech Skurkiewicz. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Wojciech Skurkiewicz (wiceminister obrony narodowej)
Data emisji: 11.07.2018
Godzina emisji: 17.44

kad/gs

Polecane