Magazyn Bardzo Kulturalny

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Magazyn Bardzo Kulturalny

- Urodził się we Lwowie, ale dzieciństwo spędził w ... Gliwicach. WOJCIECH PSZONIAK.

- Od tygodnia prezentuje u nas fragmenty książki "AKTOR" WOJCIECH PSZONIAK w ROZMOWIE z ... MICHAŁEM KOMAREM. -

Znaleźliśmy więc pretekst, by porozmawiać z zaprzyjaźnionym z nami aktorem. - O czym porozmawiać? - O jego książce, choć to też pretekst, bo jest szansa porozmawiania zarazem o sztuce aktorskiej. - Co to znaczy: nie uprawiać zawodu aktora, ale aktorem być?

- Z Gliwic do Katowic - niedaleko i będziemy kursowali na tej trasie, bo... uczestniczyliśmy w premierze drugiej z przedstawianych u nas książek - "Piąta Strona Świata" Kazimierza Kutza. - Premiera odbyła się w "jego" Szopienicach.

- Odwiedziliśmy więc Śląsk i chcemy sprawdzić, jak przygotowane są Katowice i metropolia do wzięcia udziału w konkursie na ESK 2016. - Zgodził się z nami porozmawiać prof. TADEUSZ SŁAWEK oraz związany z Ars Cameralis - MIROSŁAW RUSECKI. - Czy udało nam się spotkać w niebanalnych  miejscach? - Proszę sprawdzić.

- Do usłyszenia.

P.S. - Jak się okazało, usłyszymy także krótkie wypowiedzi pani porf. DOROTY SIMONIDES oraz pana KRZYSZTOFA KUCA ( bratanka Kazimierza Kutza ). - Obie - w krótkiej relacji z premiery książki "Piąta Strona Świata"- relacji, która powstała nie tylko w Szopienicach, także w Giszowcu.

Baszka Marcinik

Polecane