Pękający lód obojętności, czyli Lodołamacze 2018

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pękający lód obojętności, czyli Lodołamacze 2018
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrey_Popov/Shutterstock.com

To konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie. Ma na celu przełamywanie barier w ocenie możliwości osób z niepełnosprawnościami, sprzyja ich zawodowej aktywizacji, daje poczucie bycia potrzebnym i szanse na samodzielne życie i spełnienie ambicji.

Posłuchaj

Lodołamacze 2018. Jak wspierać niepełnosprawnych na rynku pracy? (Czas niezwykły/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Lodołamacz to statek, który kruszy lód i wyznacza nowe szlaki w trudnych warunkach. To również pracodawcy, którzy nie boją się zatrudniać osób niepełnosprawnych. To także same osoby niepełnosprawne, które są zatrudniane, które chcą wejść na rynek pracy, nie obawiają się swoich ograniczeń i chcą funkcjonować jako pełnoprawni obywatele – tłumaczy Jan Zając, prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.


Wystartowała XIII edycja Konkursu Lodołamacze 2018 Wystartowała XIII edycja Konkursu Lodołamacze

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki": 

Konkurs filmowy na krótki film dokumentalny pod hasem [NIE]PEŁNOSPRAWNOŚĆ. O osobach z niepełnosprawnością myśli się głównie jak o pacjentach, bądź ludziach, których życie sprowadza się do zmagań z własnymi ograniczeniami. Alienacja i brak wiedzy prowadzą do stereotypizacji, strachu oraz trudności w nawiązywaniu relacji z osobami dotkniętymi niepełnosprawnością. Głównym zadaniem uczestników konkursu było przełamanie tych barier.

Wśród nagrodzonych filmów znalazły się:

  • "Człowiek bez barier" ("A Man Without Barriers", reż. Piotr Marcjasz, Mariusz Kędzierski, Adam Ślesiński, Przemysław Sitek, Szymon Maćkowski) – opowieść o życiu Mariusza Kędzierskiego, artysty i mówcy motywacyjnego.
  • "Jestem Europejczykiem" ("I Am European", reż. Małgorzata Mikołajczyk) – portret pana Artura, który krok po kroku opowiada o swojej drodze, o sile wsparcia i potrzebie pracy.
  • "Ostatni Junak" ("The Last Junak", reż. Mikołaj Janik, Wiktor Owłasiuk) – film dokumentalny o miłości z motocyklami w tle.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autorka: Elżbieta Korczyńska
Goście: Jan Zając (prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych), Krzysztof Kosiński (wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych)
Data emisji: 9.07.2018
Godzina emisji: 23.08

ml/gs


Polecane