Tauron Nowa Muzyka Katowice

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Tauron Nowa Muzyka Katowice
Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Obszańska Foto: Artur Szklarczyk/Polskie Radio

Gramy z parku! Od dwóch dni Katowicka Strefa Kultury pulsuje muzyką. Połowa festiwalu nadal przed nami!

Połowa za nami – koncert otwarcia festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice wybrzmiał także na naszej antenie. Carl Craig, muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, dyrygent Todd Simon i pianista Kelvin Sholar otworzyli dla nas festiwal muzycznie. Drugi dzień tętnił już wieloma scenami i każdy z uczestników układał sobie własną ścieżkę.


Tauron Nowa Muzyka Katowice fot. Adalbert Phag Tauron Nowa Muzyka Katowice, fot. Adalbert Phag

Tu można wysłuchać pierwszej godziny audycji z 30.06.2018 >>>

Tu można wysłuchać drugiej godziny audycji z 30.06.2018 >>>

Moja (AS) biegła przez Jordana Rakei (mamy koncert i nie zawahamy się go retransmitować!), 47Soul, Otsochodzi, The Dumplings, Mura Masę, Flanger po Sote, Nosowską i Tuğçe Şenoğulu... Więcej o muzyce TU.


List z podziękowaniami od Craiga List z podziękowaniami od Carla Craiga, fot. Adalbert Phag

Festiwal to nie tylko muzyka. Wspaniała przestrzeń katowickiej Strefy Kultury proponuje dużo więcej. W Muzeum Śląskim można spokojnie spędzić kilka godzin. Z jednej strony przebogata galeria polskiego malarstwa – od lat najdawniejszych do współczesności. Od artystów "zawodowych" po wspaniałe prace malarzy "amatorów" – wiele czasu spędziłyśmy podziwiając obrazy Pawła Wróbla, Erwina Sówki czy Teofila Ociepki. A to dopiero wstęp do kolejnych wystaw… Najdłużej zatrzymałyśmy się na "Perspektywie wieku dojrzewania" zbudowanej wokół trzech wybitnych postaci: Aliny Szapocznikow, Andrzeja Wróblewskiego i Andrzeja Wajdy przez Andę Rotenberg. Pani Anda jest naszym gościem! PS. W Muzeum można także zobaczyć spektakl "Szapocznikow. Stan nieważkości" – polecamy!


Agnieszka Szydłowska i prezydent Katowic Marcin Krupa Agnieszka Szydłowska i prezydent Katowic Marcin Krupa, fot. Adalbert Phag

Co w programie nadawanym z Parku Boguckiego, gdzie gra Biuro w Parku? Zapowiadamy światową premierę spektaklu "Uran Uran", przywołujemy atmosferę koncertu otwarcia, zapraszamy na występ amerykańskiej artystki Jlin, rozmawiamy z Anną Dudzińską oko w oko (jak za dawnych lat :)). Mamy też garść poleceń. Agnieszka Szydłowska wybrała Young Arts Festival w Krośnie. Michał Margański przedstawia zespół Lonely SinnersAgnieszka Obszańska poleca spacer po Poznaniu z dość szczególną mapą. Mapa Z Bliska / Z Daleka to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. 

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka ObszańskaMichał Margański
Data emisji: 30.06.2018 
Godziny emisji: 13.09, 14.09

Polecane