Politycy komentują spór między Polską a KE. "Skracanie kadencji I prezes SN jest niekonstytucyjne"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Politycy komentują spór między Polską a KE. "Skracanie kadencji I prezes SN jest niekonstytucyjne"
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Komisja Europejska

– Według konstytucji kadencja pierwszej prezes SN trwa sześć lat, czyli w przypadku Małgorzaty Gersdorf do 2020 roku. Nie można więc jej skracać – mówił w audycji "Puls Trójki" Jakub Kulesza, rzecznik prasowy Kukiz '15.

Posłuchaj

Artur Warzocha i Jakub Kulesza o ustawie ws. SN (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Trwają negocjacje Polski z unijnymi urzędnikami dot. postępowania ws. ustawy o Sądzie Najwyższym. Komisja Europejska ma zadecydować w najbliższych dniach o wszczęciu postępowania przeciwko Polsce. Do tej sprawy odnieśli się w "Pulsie Trójki" Artur Warzocha, senator PiS, oraz Jakub Kulesza, rzecznik Kukiz'15. 

– Wszystkie warunki, które były stawiane Polsce, zostały spełnione. Natomiast trzeba mieć świadomość tego, że Frans Timmermans, który jest twarzą nieprzejednanego stanowiska wobec Polski, próbował zmieniać zasady w trakcie gry. To znaczy, kiedy my spełnialiśmy oczekiwania UE i nawet ciepłe słowa zaczęły płynąć z jego ust, okazało się jednak, że nadal są jakieś wątpliwości  powiedział Artur Warzocha. Stwierdził też, że partia rządząca nie będzie zmieniać przepisów o SN, które wejdą w życie w lipcu br.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce". 

Zdaniem polityka PiS jest koincydencja zdarzeń między rozmowami Grzegorza Schetyny, przewodniczącego PO, z unijnymi urzędnikami ws. praworządności w Polsce, a zmianą stanowiska Fransa Timmermansa. 

O tym, czy wątpliwości dotyczące skrócenia kadencji prof. Małgorzaty Gersdorf, pierwszej prezes SN, są słuszne, i czy powinna zostać na swoim stanowisku, mówił Jakub Kulesza. – Według konstytucji kadencja pierwszej prezes SN trwa sześć lat, czyli w przypadku pani Małgorzaty Gersdorf do 2020 roku. Nie można więc jej skracać  przekonywał polityk Kukiz '15.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Artur Warzocha (Prawo i Sprawiedliwość) i Jakub Kulesza (Kukiz'15)
Data emisji: 29.06.2018
Godzina emisji: 17.45 

kad/kw

Polecane