Jak polityka imigracyjna dzieli Europę?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak polityka imigracyjna dzieli Europę?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandros Michailidis/Shutterstock.com

Spór o politykę imigracyjną dzieli Europę w coraz szybszym tempie. Sygnałem eskalacji tego konfliktu był spór w łonie niemieckiej chadecji.

Posłuchaj

Czy UE znajdzie rozwiązanie kryzysu imigracyjnego? (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Kwestia migracji na nasz kontynent zajmie sporą część szczytu unijnego w Brukseli 28 czerwca. Jakie są argumenty obu stron sporu? W jakim stopniu te różnice zdań zmienić mogą geografię polityczną Europy?

– Jeśli chodzi o kluczową dyskusję dotyczącą imigracji, ta dopiero się rozpoczyna. Unijni przywódcy rozpoczęli kolację, na czas której zaplanowano najważniejsze tematy. Pytanie brzmi: jak rozłożą się głosy? To, że inaczej rozkładały się akcenty przed rozpoczęciem tego szczytu, to wiemy. W poprzednich latach mówiono o obowiązkowym przyjmowaniu uchodźców. Tu, po raz pierwszy, niewielu przywódców o tym wspomina. Zdecydowana większość mówi o lepszej ochronie zewnętrznych granic Unii Europejskiej. Jest też pomysł, który zaproponował w 2016 Viktor Orban, aby tworzyć centra regionalne poza granicami UE, do których trafiałyby statki z imigrantami uratowanymi na Morzu Śródziemnym – mówi z Brukseli Beata Płomecka.

Czy na unijnym szczycie uda się dojść do porozumienia w sprawie uchodźców? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Piotr Semka
Goście: Grzegorz Dobiecki (Telewizja Polsat), Aleksandra Rybińska ("wSieci"), Beata Płomecka (korespondentka PR w Brukseli)
Data emisji: 28.06.2018
Godzina emisji: 21.10

ml/mk

Polecane