Adrian Kolarczyk, czyli artysta żyjący w dwóch światach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Adrian Kolarczyk, czyli artysta żyjący w dwóch światach
Adrian KolarczykFoto: Paweł Kurek

– Odkąd w 2010 roku wystartowaliśmy z konkursem Talenty Trójki, wśród samych laureatów możemy naliczyć 24 artystów – mówi Agnieszka Obszańska.

Posłuchaj

Adrian Kolarczyk i jego dwa światy sztuki (Wykrywacz Talentów/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W 2016 roku w kategorii "Sztuki wizualne" laureatem został Adrian Kolarczyk. Jury uzasadniło swój wybór "uważnym badaniem kolorów, form i dźwięków, a także procesów i systemów organizacji życia społecznego. Świadomość awangardowych tradycji, przy jednoczesnym wdzięku i nieukrywanym humorze w poszukiwaniu granic między światem sztuki, a całą resztą rzeczywistości".

Czym artysta zajmuje się obecnie? – W ostatnim czasie brałem udział w dwóch wystawach. Zajmowałem się także muzyką, bo to moja druga pasja. To trochę osobny świat. Gram głównie sam, czasem w duecie. Projekt nazywa się Aheloy, od nazwy pewnej magicznej miejscowości w Bułgarii – mówi Adrian Kolarczyk.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

W konkursie "Talenty Trójki" biorą udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy – studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia. Kandydatów zgłaszają uczelnie artystyczne, instytucje kultury i fundacje. Nagrody pieniężne przyznawane są w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki Wizualne.

Szczegóły dotyczące konkursu oraz regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: talenty.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Wykrywacz Talentów
Materiał przygotowała: Agnieszka Obszańska
Data emisji: 27.06.2017 
Godzina emisji: 10.34

ml/mk

Polecane